30 listopada 2015 roku uczniowie klasy III gimnazjum na zaproszenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach wzięli udział w grze miejskiej, której celem było odnalezienie genius loci (łac. duch miejsca), czyli miejsc, które same w sobie napawają młodych mieszkańców gminy Włoszakowice dumą.
Gra miejska została zorganizowana w ramach projektu „Poszukiwani”, prowadzonego przez leszczyńską Fundację Odzew. Jego głównym celem jest zwiększanie tożsamości młodych Wielkopolan w oparciu o miejsca dziedzictwa lokalnego. Oprócz uczniów Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym i gospodarzy, w zabawie wzięli udział gimnazjaliści z Dłużyny oraz z Jezierzyc Kościelnych.
Po otwarciu spotkania przez dyrekora ZSO we Włoszakowicach, pana Tadeusza Górnego i przedstawieniu zasad uczestnictwa, każda klasa została podzielona na dwie drużyny, którym przydzielono opiekunów oraz zestawy zadań związane z lokalną historią do zrealizowania na terenie Włoszakowic, obok charakterystycznych punktów: kościoła pw. św. Trójcy, domu narodzin Karola Kurpińskiego, tzw. małego ronda, platana, Pałacu Sułkowskich i poczty. Każda drużyna czym prędzej przystąpiła do ich realizacji, by finalnie wrócić do budynku włoszakowickiej szkoły, gdzie zliczano zdobyte punkty oraz częstowano ciepłym napojem i słodkim poczęstunkiem.
Kolejnym punktem spotkania uczniów klas III gimnazjów gminy Włoszakowice był udział w debacie, której tematem był szeroko pojęty wolontariat. Uczniowie śledzili wymianę zdań pomiędzy zwolennikami, a przeciwnikami dobrowolnej, bezpłatnej i świadomej pracy na rzecz innych, by ostatecznie wziąć udział w głosowaniu nad prezentowanymi poglądami.
Ostatnim punktem spotkania było wręczenie wszystkim drużynom biorącym udział w grze pamiątkowych dyplomów oraz upominków ufundowanych przez Fundację Odzew.
Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i bogaci w kolejne ciekawe doświadczenia, wrócili do szkoły.