Aktualności

W tym roku wyjątkowo rok szkolny rozpoczęliśmy nie 1, a 4 września. O godzinie 8.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na WDK aby zacząć nowy rok szkolny 2023/2024. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, następnie Pan Dyrektor Daniel Piasecki powitał wszystkich zebranych, a szczególnie siedemnaścioro pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają edukację w naszej szkole. Następnie wręczył kwiaty i nagrodę pani Wioletcie Zając z okazji jubileuszu 25 lat pracy. Uczniowie klasy I złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez Pana Dyrektora , po czym otrzymali legitymacje szkolne oraz upominki od Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego. W dalszej kolejności przedstawiono wychowawców poszczególnych klas, a potem uczniowie udali się na lekcje wychowawcze do sal. O godzinie 9.30 udaliśmy się do kościoła na mszę św. Po mszy oddaliśmy hołd pomordowanym w czasie wojen , zapalając znicze pod tablicami z nazwiskami poległych bukówczan.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

125 uczniów bukowieckiej szkoły zakończyło 23 czerwca rok szkolny 2022/2023. Wszyscy uczniowie uzyskali promocję do klasy programowo wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły. Nikt nie powtarza klasy, nie ma też egzaminów poprawkowych.

23 czerwca o 9 rano na Sali WDK zebrali się uczniowie klas I-III wraz z rodzicami. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych, następnie przeczytał list od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Kolejnym, ale tak naprawdę najważniejszym punktem, było wręczanie świadectw z wyróżnieniem. W klasie I takich świadectw był 8, w II 8, a w III 10 . Następnie została wręczona nagroda za 100 % frekwencję . Otrzymał ja uczeń klasy I Oliwier Marcinkowski. W kolejnej części apelu wręczono Certyfikat „Dobrze czytam” oraz Certyfikat „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Na koniec wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”. Po apelu uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do klas, gdzie rozdano resztę świadectw.

W piątek 5 maja klasa IV wraz z opiekunami: wychowawczynią panią Hanią Owsianną oraz panią Karoliną Kowalczyk-Praiss pojechała na wycieczkę do Bydgoszczy. O 6.30 wyruszyliśmy w trasę. Droga minęła wszystkim dość szybko.

Pierwszym punktem było Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wizytę rozpoczęliśmy od zrobienia własnych mydełek, które zabraliśmy do domu. Każdy mógł wybrać zapach swojego mydła, kolor oraz dodatki. Po warsztatach pani przewodnik opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek dotyczących higieny w różnych czasach. Na nas największe wrażenie zrobiły te, które dotyczyły okresów, w których się nie myto się w ogóle.

ycznia odbył się kolejny finał WOŚP pod hasłem „ Chcemy wygrać

z sepsą!  Gramy dla wszystkich - małych i dużych". Tym razem zebrane fundusze będą przekazane na  zakup dla szpitali urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła  się do tej ogólnopolskiej kwesty. W dość zimny i momentami śnieżny niedzielny poranek sześć wolontariuszek naszej szkoły zbierało datki do puszek. Mieszkańcy Bukówca,  jak zwykle nie pozostali obojętni na tę akcję i otwarli swoje serca, a także portfele. Zuzanna, Gabriela, Wiktoria, Alicja, Dobrochna i Maja zebrały łącznie 2748, 1 zł.

Dziękujemy bukówczanom za ich gest, a naszym wolontariuszkom gratulujemy prawidłowej postawy.

Do zobaczenia za rok!

W trosce o bezpieczeństwo uczniów z klas młodszych w czasie nadchodzących ferii zimowych, 25 stycznia 2023 roku zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszem z Posterunku Policji we Włoszakowicach sierżantem Maciejem Ratajczakiem. Podczas prezentacji multimedialnej odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących pojawić się w czasie ferii. Najwięcej czasu poświęcono omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, jak również innych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo zachować się pozostając w domu, na drodze, w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych, na wyjeździe w górach. Przypomnieli sobie ważne numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania podczas wzywania odpowiednich służb. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Na zakończenie uczniowie mieli czas na zadawanie pytań panu policjantowi. Dzieci podziękowały drobnymi upominkami za ciekawą lekcję. Nie obyło się bez wykonania pamiątkowych zdjęć. Funkcjonariusz zakończył spotkanie życząc wszystkim bezpiecznych i udanych ferii.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień 24 stycznia 2023 roku zapisze się w pamięci ośmiorga uczniów klas II i III, gdyż właśnie tego dnia przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, który sprawdzał umiejętność pięknego, płynnego czytania i co najważniejsze, czytania ze zrozumieniem. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przygotowanym wcześniej tekstem oraz zupełnie nowym, przygotowanym przez polonistkę.

Komisja oceniająca umiejętności czytelnicze uczniów w składzie: dyrektor szkoły pan Daniel Piasecki, polonistka pani Anna Grochowczak oraz wychowawczyni klasy II pani Wioletta Zając oraz pani Magdalena Drobnik, wychowawczyni klasy III, po przesłuchaniu uczestników stwierdziła, iż wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin.

Miłosz Dudek, Anna Maćkowiak, Nina Ratajszczak, Stanisław Skrzypczak, Klaudia Czapczyńska, Maja Obiegała, Pola Owsianna i Zofia Szymaniak, odbiorą certyfikat Dobrze czytam w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1230 gości oraz 0 użytkowników.