Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej 2016

Feralnego 13 maja w piątek uczniowie  naszego gimnazjum: Rafał Lórych, Tomasz Sowijak i Jakub Poniży wraz z opiekunem Kamilem Kutnym nauczycielem historii i WOS udali się na Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Była to już IV edycja tego konkursu pod tytułem „Spotkanie z Europą”, która odbyła się w gmachu Gimnazjum nr 9 w Lesznie pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba i była przeznaczona dla gimnazjalistów z powiatu leszczyńskiego.

Punktualnie o  9:10 wyruszyliśmy z Bukówca Górnego do Leszna, humorów i entuzjazmu nie brakowało. Po zameldowaniu się w 9. i poczęstunku przywitali nas gospodarze, przedstawiciele biura poselskiego i agend europejskich. Następnie opiekunowie opuścili jedną z sal, by uczniowie w spokoju mogli napisać test składający się z 55 pytań. Pytania swą tematyką obejmowały: historię powstania UE, najważniejsze wydarzenia i postaci UE, proces integracji i symbole UE. Po skończonym teście uczniowie i opiekunowie wysłuchali mini wykładów, przeplatanych krótkimi filmikami dotyczącymi najważniejszych problemów Unii Europejskiej w tym problemu uchodźców, a komisja wnikliwie sprawdzała testy uczniów.

W końcu nastał moment ogłoszenia wyników. Warto w tym miejscu przypomnieć, że walczyć było o co ! Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb za pierwsze miejsce ufundował tygodniowy wyjazd do Brukseli. Wszyscy nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Najlepszy z nich okazał się Rafał Lórych, który zajął bardzo dobre premiowane - piąte miejsce otrzymując upominki. Pozostali natomiast otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Jako opiekun pragnę jeszcze raz pogratulować chłopakom z III gimnazjum i życzyć dalszych sukcesów.