Aktualności

Lekkoatletycznych sukcesów ciąg dalszy

Nasi lekkoatleci  zmotywowani ostatnimi sukcesami nie zwalniają tempa. 20 maja wybraliśmy się na Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły byli na nich klasą dla siebie zajmując czołowe lokaty w swoich biegach. Mistrzami Powiatu zostali Natalia Motuzna i Błażej Kot. Na najniższym stopniu podium stanęła Estera Śliwa.

Na uwagę zasługują też Patrycja Kaźmierczak, Mirella Motuzna i Szymon Kot, którzy otarli się o podium i zajmując wysokie czwarte lokaty oraz szósta na mecie Rita Skorupińska. Warto również podkreślić wynik Oliwii Spławskiej, która biegnąc ze starszymi o 3 lata koleżankami zajęła miejsce w połowie stawki.
   Kilka dni później, troje naszych gimnazjalistów wzięło udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce gdzie w gronie najlepszych, często wyczynowo uprawiających sport zawodników z całej Wielkopolski, zajęli przyzwoite lokaty. Karolina Marcinek była 17 w biegu na 200m ppł. Tomasz Sowijak 28 w rzucie oszczepem a Jakub Poniży 32 w skoku w dal.