Podsumowanie akcji ,,Sprzątanie Świata’’ 2016

13 października 2016 roku piętnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyła w podsumowaniu tegorocznej akcji ,,Sprzątanie Świata”. Wydarzenie to miało miejsce na terenie leśniczówki Koczury. Przy dość kapryśnej aurze zebrała się młodzież wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów  z naszej gminy, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach.

Powitania wszystkich uczestników dokonał p. Krzysztof Kaczmarek oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Włoszakowice.  Następnie przedstawiono uczestnikom zadania do wykonania.

Zadanie pierwsze polegało na wykonaniu z dostarczonych przedmiotów czegoś pożytecznego, czegoś co będzie przydatne w domu zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej akcji ,,Sprzątania  Świata” - „Podaj dalej… drugie życie odpadów” Wśród dostępnych materiałów były m.in. plastikowe butelki, nakrętki oraz bloki, kredki, pisaki. Kolejnym zadaniem było zrobienie plakatu zachęcającego do segregowania odpadów. Zarówno z pierwszym jak i drugim zadaniem wszyscy poradzili sobie doskonale.  Następnie każda grupa prezentowała swoje pomysły. Nasza drużyna, oprócz wymaganego plakatu, wykonała skarbonkę w kształcie latarni morskiej, drapaczki do głowy, a także ozdobę na stół.

Kolejnym punktem był wspólny poczęstunek. Kiełbasa z grilla smakowała wszystkim wyśmienicie i nie brakowało  chętnych na kolejną porcję. Po poczęstunku nastąpiło podsumowanie imprezy oraz wręczenie upominków.

Wszyscy uczestnicy w dobrych humorach wrócili do swoich placówek ciesząc się, że kapryśna jesienna aura nie przeszkodziła dobrej zabawie w pięknym otoczeniu leśniczówki Koczury.