Październik miesiącem oszczędzania

Październik to miesiąc oszczędzania. Aby namówić uczniów bukówieckiej szkoły nie tylko do wrzucania brzęczących monet do skarbonki, ale także wpłacania ich do SKO, czyli Szkolnej Kasy Oszczędności, we wtorek, 25.10.2016 r., odbył się apel.

Grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod przewodnictwem   p. Edyty Ordon-Grobeckiej przedstawiła kilka pouczających historii skierowanych do swoich rówieśników. Na scenie pojawił się m.in. Pinokio, który został w perfidny sposób oszukany przez lisa oraz kota, w skutek czego stracił wszystkie swoje monety. Następnie można było zobaczyć Mikołajka, który otrzymał od swoich rodziców banknot stuzłotowy, lecz nie wiedział, co z nim zrobić. Po długich rozmowach i przemyśleniach zdecydował, że cała kwota znajdzie się na jego książeczce SKO. Nie zabrakło także sytuacji, które zapewne przydarzyły się dużej części naszego społeczeństwa. Takim przykładem była bardzo rozrzutna dziewczynka, która w mig traciła wszystkie swoje pieniądze na różnego rodzaju zachcianki.

Każdy ma swoje większe i mniejsze marzenia, plany na przyszłość, które chce zrealizować. Ten właśnie apel pokazał nam, że oszczędzanie jest bardzo przydatne w naszym codziennym życiu i wpływa w dużym stopniu na to, co zrobimy w przyszłości. Mamy nadzieję, że wpoił on uczniom te wartości i już niedługo będą oni mogli się pochwalić swoimi dokonaniami w tej sferze życia.

Odwiedza nas 1907 gości oraz 0 użytkowników.