Z wizytą  bukówieckiej piekarni.

Z wizytą bukówieckiej piekarni.

Dnia 29 września uczniowie klas III a  i III b wraz z wychowawczyniami odwiedzili piekarnię p. Magdaleny i Rafała Paulów. Dzieci obejrzały maszyny i narzędzia, których używa się do pieczenia różnych gatunków chleba, bułek oraz ciast. Każdy samodzielnie mógł uformować, ozdobić i włożyć na blaszkę bułkę, chałkę lub rogalika z ciasta przygotowanego przez piekarza.

Następnie dzieci obserwowały pieczenie swoich wytworów w prawdziwym piecu chlebowym. Podczas czekania na upieczenie swojego produktu, częstowaliśmy się pysznymi pączkami i sokiem, przygotowanym przez właścicieli piekarni. "Od kuchni" poznaliśmy ciężką pracę piekarza.

Bardzo dziękujemy państwu Paulom za poświęcony czas, poczęstunek i cenne informacje na temat chleba.