TURNIEJ STRZELECKI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

TURNIEJ STRZELECKI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI odbył się 8 listopada na strzelnicy sportowej w Lesznie. W zawodach przygotowanych przez Zarząd Rejonowej Organizacji LIGI OBRONY KRAJU w Lesznie uczestniczyło 8 zespołów szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych Miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Było to podsumowanie comiesięcznych zajęć na strzelnicy w ramach SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ LOK.

Kilkugodzinna rywalizacja w strzelaniu z karabinków pneumatycznych i karabinów sportowych zakończona została wręczeniem wyróżnień najlepszym zawodnikom turnieju.

Klasyfikację drużynową w kategorii szkół gimnazjalnych wygrała drużyna GIMNAZJUM z Bukówca Górnego przed GIMNAZJUM nr 2 z Leszna i GIMNAZJUM z Osiecznej.

Wśród szkół ponad gimnazjalnych najwyższy wynik uzyskała drużyna III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO przed ZESPOŁEM SZKÓŁ EKONOMICZNYCH i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM.

W kategorii szkół gimnazjalnych w klasyfikacjach indywidualnych najlepiej strzelali:

- w konkurencji karabinu pneumatycznego: Jędrzej Malczewski z Gimnazjum nr 5, Adrianna Balińska z Gimnazjum nr 2 i Sandra Marcinek z Gimnazjum w Bukówcu Górnym;

- w konkurencji karabinu sportowego: Maciej Kaźmierczak z Gimnazjum nr 5, Aleksandra Pietrzak z Gimnazjum nr 2 i Kaja Szenk z Gimnazjum w Bukówcu Górnym, Druga i trzecia zawodniczka uzyskały jednakowych wynik. Również czwarta zawodniczka w tej konkurencji Adrianna Balińska z Gimnazjum nr 2 uzyskała taki sam wynik, a o zajętym miejscu decydowała ilość dziesiątek centralnych i wynik drugiej serii dziesięciostrzałowej;

- dwubój strzelecki wygrał Jędrzej Malczewski z Gimnazjum nr 5 przed Adrianną Balińską z Gimnazjum nr 2 i Kają Szenk z Gimnazjum w Bukówcu Górnym.

W kategorii szkół ponad gimnazjalnych indywidualnie najwyższe wyniki uzyskali:

- w konkurencji karabinu pneumatycznego: Łukasz Skotarek z III Liceum Ogólnokształcącego przed Sandrą Hanusek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie i Filipem Grzeszkowiakiem z Zespołu Szkół Ekonomicznych;

- w konkurencji karabinu sportowego: Jakub Sierczyński z III Liceum Ogólnokształcącego przed Sandrą Hanusek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie i Łukaszem Skotarkiem z III Liceum Ogólnokształcącego;

- w dwuboju strzeleckim: Łukasz Skotarek z III Liceum Ogólnokształcącego przed Sandrą Hanusek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie i Filipem Grzeszkowiakiem z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

W zawodach rywalizowali również opiekunowie zespołów szkolnych, a najlepiej strzelali:

Wojciech Pieczyński z Gimnazjum w Osiecznej, Łukasz Konieczny z Gimnazjum w Bukówcu Górnym i Przemysław Grypczyński z Zespołu Szkół Ekonomicznych.