Jasełka 2016

Gdzie jest miłość? To pytanie, na które pomóc odpowiedzieć próbowali twórcy widowiska jasełkowego - uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym, wystawionego 18 grudnia 2016 roku o godz. 16.00 na sali WDK.

Fabuła pierwszej części widowiska  skłaniała do zastanowienia się nad sobą i swoim życiem, natomiast druga część przybliżyła publiczności wydarzenia związane z narodzinami Jezusa sprzed przeszło dwóch tysięcy lat. W główne role wcielili się uczniowie klasy VI SP. Wspierały ich "anioły" z klasy IV SP oraz II i III gimnazjum. W przygotowanie młodych aktorów oraz całego widowiska  zaangażowali się nauczyciele: odpowiedzialne za scenariusz i reżyserię panie A. Grochowczak i A. Sobecka;  za muzykę - pani A Grochowczak oraz za scenografię, światła i nagłośnienie - pan D. Wandolski.

Bukówiecka publiczność dopisała, wypełniając salę po brzegi i nagradzając występ gromkimi brawami. Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym, pan Daniel Piasecki złożył wszystkim życzenia i zaprosił do  wspólnego zaśpiewania  kolędy "Dzisiaj w Betlejem". W tej wyjątkowej atmosferze rozpoczęliśmy bezpośredni, wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w zorganizowaniu widowiska: dyrektorowi, panu Danielowi Piaseckiemu; pani A. Knop, pani M. Woźnej, pani E. Marcinkowskiej oraz rodzicom młodych aktorów.