Apel z okazji Dnia Zdrowia 2017

11 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole apel o tematyce zdrowotnej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II szkoły podstawowej pod okiem wychowawczyni pani Wioletty Zając. Na apel zaproszona została szkolna higienistka pani Maria Hałupka, dyrektor Daniel Piasecki, nauczyciele i uczniowie.

Jak co roku, uczniowie pamiętają o przypadającym 7 kwietnia Dniu Zdrowia. Z tej oto okazji staramy się uświadamiać innym, jak ważne jest zdrowie człowieka. Celem spotkania było przybliżenie wszystkim uczniom tematyki związanej z dbaniem o naszą planetę, właściwym odżywianiem, higieną jamy ustnej i higieną ciała oraz aktywnym stylem życia. Uczniowie przedstawili scenki związane z dbaniem o zęby i ciało, unikaniem bakterii i mikrobów i recytowali wiele wierszyków. Urozmaicili apel śpiewem piosenek znanych większości widowni: „Ziemia, wyspa zielona”, „Witaminki”, „Szczotka, pasta” oraz „Mydło lubi zabawę”.

Na zakończenie pani Maria Hałupka pogratulowała drugoklasistom występu oraz wręczyła dzieciom słodką niespodziankę. Pan dyrektor również podziękował małym aktorom za przygotowane przedstawienie. Mamy nadzieję, że w przyjemny i zabawny sposób pokazaliśmy wszystkim jak, każdy z nas odpowiedzialny jest za swoje zdrowie. Dziękujemy panu Darkowi Wandolskiemu za przygotowanie podkładów piosenek oraz panu Łukaszowi Koniecznemu za nagłośnienie podczas apelu.

Odwiedza nas 1953 gości oraz 0 użytkowników.