Wycieczka klasy drugiej i trzeciej gimnazjum

Który z uczniów nie uwielbia tego momentu, gdy wraz ze swoimi długoletnimi znajomymi może wyjechać na krótki odpoczynek z dala od tego całego zgiełku, związanego  z ocenami, zadaniami domowymi i innymi tego typu sprawami? Na taki właśnie trzydniowy „urlop” wybrały się klasy druga i trzecia bukówieckiego gimnazjum od 17 do 19 maja br. Tym razem ich celem stały się Karkonosze, zarówno po stronie polskiej, jak czeskiej,  a także urzekająca swym pięknem stolica Czech- Praga.

Gimnazjaliści z samego rana wyruszyli spod budynku szkoły w wyśmienitych nastrojach, a optymizmu dodawał fakt, że pogoda naprawdę im dopisywała. Po kilkugodzinnej podróży, która minęła im bardzo szybko, dotarli do Liberca, a dokładnie do nowoczesnego centrum nauki „iQLANDIA”. Świetnie się bawiąc, dowiedzieli się tam wiele nowych i ciekawych rzeczy, które będą mogli z pewnością wykorzystać w przyszłości, a nawet w najbliższym czasie. Interesujące wystawy pobudzały ich wyobraźnie i pozwalały wytłumaczyć, jak działa nasz świat czy ciało. Po wesoło spędzonym czasie, ruszyli w dalszą drogę, aby zobaczyć mamucią skocznię narciarską w Harrahovie. Pierwszy dzień wycieczki zakończyli zameldowaniem się w hotelu, położonym już po polskiej stronie, w Jakuszycach, dzielnicy Szklarskiej Poręby.

Czwartek upłynął młodym bukówczanom na spacerze skromnymi, lecz urokliwymi uliczkami zapierającej dech w piersiach Pragi, która przywitała ich bardzo wysokimi temperaturami. Zwiedzili najpiękniejsze budowle czeskiej stolicy, które definitywnie każdy z nas powinien zobaczyć podczas wizyty w tym cudownym mieście.  Przeszli przez słynny Most Karola, pod którym przepływa rzeka Wełtawa, najdłuższa w granicach tego państwa oraz weszli do Katedry świętych Wita, Wacława i Wojciecha,  znaleźli się na ogromnym i zadziwiającym placu Wacława, zobaczyli Pałac Królewski i wiele innych, licznych zabytków, które zachwyciły zapewne swoim pięknem każdego przebywającego tam turystę. Wieczorem wrócili do swoich pokoi bardzo zmęczeni, lecz szczęśliwi.

Ostatniego dnia, nasi gimnazjaliści wędrowali po Karkonoszach. Dotarli do Wodospadu Kamieńczyka, niestrudzenie maszerowali kamienistymi ścieżkami, chcąc osiągnąć swój cel. Po krótkiej jeździe autokarem, znów szli przed siebie, tym razem, aby dostać się na szczyt góry Chojnik i  zwiedzić znajdujący sie na nim zamek. Mimo narzekań, udało się to i mogli podziwiać widok rozciągających się we wszystkie strony Sudetów. Poznali także historię tego niesamowitego miejsca, a następnie udali się w drogę powrotną.

Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. Dla klasy trzeciej gimnazjum była to niestety ostatnia wycieczka w takim gronie, gdyż już za niespełna miesiąc, w momencie zakończenia roku szkolnego 2016/2017, ich drogi rozejdą się na różne strony. W ich głowach zostaną wspaniałe wspomnienia związane z tymi, wspaniale spędzonymi trzema dniami.

W tym miejscu, w imieniu każdego uczestnika wycieczki, chciałabym serdecznie podziękować naszym opiekunom- paniom Edycie Ordon-Grobeckiej i  Iwonie Grygiel oraz panu Kamilowi Kutnemu za opiekę nad nami, naszemu przewodnikowi, biuru turystycznemu „Laguna”, które zorganizowało ten wyjazd oraz innym osobom, które w mniejszym i większym stopniu przyczyniły się do tego, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu i wrócili do domu cali i zdrowi.