Nasi reprezentanci na sportowych arenach Wielkopolski

Po sukcesach w mistrzostwach powiatu, przyszedł czas na udział w zawodach lekkoatletycznych wyższej rangi. Najpierw swój udział w zawodach rangi rejonowej (6 powiatów) zaczęły nasze srebrne medalistki mistrzostw powiatu w czwórboju LA.

Drużyna w składzie Rita Skorupińska, Rita Grzesiecka, Maria Samol, Aldona Kot, Nadia Szady i Oliwia Spławska w bojowych nastrojach przystąpiły do wymagającej wielobojowej (60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, 600m) rywalizacji. W tym dniu padło wiele rekordów życiowych naszych dziewczyn, które poprawiły swój wynik w porównaniu z zawodami powiatowymi, aż o 73 punkty, ustanawiając z wynikiem 909 pkt. nowy rekord szkoły w tej konkurencji. Wynik ten pozwolił im na zajęcie 10 miejsca. Pocieszającym jest fakt, że nasza drużyna była najmłodsza w całej stawce i w przyszłym roku będzie mogła wystartować w prawie niezmienionym składzie.

25 maja z kolei, nasi medaliści mistrzostw powiatu w biegach przełajowych, wzięli udział w największej imprezie biegowej organizowanej dla szkół czyli Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Choć, z góry zakładaliśmy, że jedziemy tam „po naukę” to nasi reprezentanci wrócili z tarczą. Najlepszy wynik zanotowała drużyna dziewcząt (2006 i młodsze), która zajęła 11 miejsce pośród 62 zespołów reprezentujących szkoły z najdalszych zakątków województwa wielkopolskiego, które wcześniej wygrały swoje eliminacje powiatowe.

W tej samej klasyfikacji bardzo wysokie 19 miejsce zajęli nasi chłopcy z roczników 2004-2005. O bardzo dużym sukcesie indywidualnym, możemy mówić w przypadku Oliwii Spławskiej, która w swoim biegu zajęła 14 miejsce na 198 startujących. Pikanterii temu sukcesowi dodaje fakt, że w klasyfikacji dziewcząt urodzonych w 2007 roku (tak jak Oliwia) i młodszych, zdeklasowała wszystkie rywalki zajmując 1 miejsce, a kolejna reprezentantka naszej szkoły Jagoda Grześkowiak w tej samej klasyfikacji była 4, co wspaniale wróży w perspektywie przyszłorocznych mistrzostw... ale zanim do tego dojdzie czeka nas ciężka praca na treningach.