Nasi gimnazjaliści Drużynowymi Mistrzami Ortografii

O tym, że znajomość zasad pisowni polskiej nie należą do łatwych, nikogo nie trzeba przekonywać. Mimo to należy tę wiedzę  stale pogłębiać, utrwalać, pielęgnować; tych zaś, którzy wiodą prym w tej dyscyplinie, wyróżniać i umożliwiać im konfrontację umiejętności. Z tego powodu po raz trzeci 25 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym zorganizowano kolejną edycję Gminnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii" dla uczniów szkół gimnazjalnych Gminy Włoszakowice.

W konkursowe szranki stanęło czternaścioro odważnych i zdolnych gimnazjalistów z Dłużyny, Jezierzyc Kościelnych, Włoszakowic oraz z Bukówca Górnego. Zostali oni wcześniej wytypowani przez swych polonistów w eliminacjach szkolnych. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda, które sprawdzało wiedzę na temat reguł ortograficznych rządzących polską pisownią. Po zapisaniu tekstu komisja konkursowa składająca się z opiekunek uczniów -  pań polonistek - przystąpiła do sprawdzania prac. Po wnikliwej analizie prac ogłoszono wyniki. Tegorocznym Mistrzem Ortografii Gminy Włoszakowice został Krzysztof Peisert z Dłużyny. II miejsce zajęła Milena Nowicka, również z Dłużyny; III miejsce zaś przypadło w udziale Patrykowi Ratajszczakowi z Bukówca Górnego. Wszyscy laureaci I, II i III miejsca otrzymali dyplomy oraz nagrody w formie kart upominkowych realizowanych w sieci sklepów Empik, które ufundowała bukówiecka Rada Rodziców. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Tegoroczne drużynowe zmagania w dziedzinie ortografii wygrali gimnazjaliści z Bukówca,  średnio popełniając najmniejszą ilość błędów, a tym samym otrzymując Puchar Przechodni Mistrza Ortografii Szkół Gimnazjalnych Gminy Włoszakowice.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku.  Słowa podziękowania kierujemy też ku Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.