Dzień dziecka 2017

1 czerwca jest innym dniem pod pozostałych.  Uwaga wszystkich skupia się na tej młodszej części naszej społeczności - na dzieciach. Z myślą o nich najpierw odwołano lekcje, a następnie zaproszono na świętowanie Dnia Dziecka na sportowo, w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji.

O godz. 9 wszyscy zgromadzili się na korcie obok sali WDK, by w ramach wieloboju sprawnościowego rywalizować w trzech kategoriach wiekowych, będąc wspomaganym także przez swoich wychowawców. Nauczyciele wychowania fizycznego, panowie: Dariusz Wandolski i Łukasz Konieczny zadbali o to, by wszechstronnie sprawdzić swoją zręczność, szybkość i dokładność,  między innymi uzupełniając słoik wodą tylko przy pomocy dłoni, rzucając piłeczką palantową czy przenosząc w parach bez użycia rąk piłkę lekarską. Oprócz sprawności można było wykazać się znajomością teoretyczną sportu, odpowiadając na pytania przygotowane przez pana Łukasza Stachowiaka. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi za sprawą punktów wylosowanych przez koło  fortuny, można było zyskać punkty: od 0 do 50. Przez cały czas wszyscy uczniowie brali udział w konkursie na najlepiej dopingującą klasę.  W międzyczasie mamy z Rady Rodziców częstowały kiełbaskami z grilla, zimnymi napojami oraz lodami. O godz. 12 nadeszła pora na podsumowanie wcześniejszych zmagań. Dyrektor, pan Daniel Piasecki, ogłosił zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy dla swoich klas otrzymali kolejną porcję słodyczy. Wręczono je klasom: IIIb, VI szkoły podstawowej i I gimnazjum. Najlepszymi kibicami okazali się również uczniowie klasy VI, otrzymując słodką nagrodę ufundowaną przez pana dyrektora.

Kolejny Dzień Dziecka w Zespole Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym przeszedł do historii. Kolejny raz na twarzach uczniów - i tych małych, i tych dużych, zagościł beztroski uśmiech - zgodnie z hasłem przyświecającym temu dniu: "Mały sport - wielka radość", na pewno na długo pozostanie w pamięci.