Gminny konkurs pięknego czytania 2017

8 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbył się Gminny konkurs pięknego  czytania. Współorganizatorami konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach oraz  Gminny Ośrodek Kultury z Włoszakowic.

Konkurs ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci, doskonalenie technik czytania , rozwój wyobraźni oraz kształtowanie umiejętności autoprezentacji.

W konkursie wzięły udział dzieci z klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych z terenu gminy.  Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: z klasy II – Zofia Rolla, która zajęła II miejsce oraz z klasy III a – Wiktor Praiss, a z klasy IIIb Anna Apolinarska, obydwoje  zostali wyróżnieni.  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, nagrody książkowe i czekolady, a wyróżnieni i laureaci dodatkowo dostali upominki. Konkurs ten jest dowodem na to, że spotkanie z książką może być przyjemnie spędzonym czasem.