Gminny Konkurs Matematyczny 2017

Uczniowie Naszej Szkoły brali udział w VI edycji Gminnego Konkursu Matematycznego, który odbył się  w Jezierzycach Kościelnych 7 czerwca. Brali w nim udział uczniowie klas 4-6, którzy pojechali na matematyczne zmagania pod opieką pani Karoliny Kowalczyk-Praiss. Z klasy 4: Gracjan Kowalczyk, Oliwia Józefiak, Igor Praiss, z klasy 5: Jakub Poloszyk, Jakub Majorek, Dawid Kałek, z klasy 6: Dominika Grycz, Rita Skorupińska, Dominik Martynów.

W środę 21 czerwca w Salce Masońskiej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach odbyło się podsumowanie tego konkursu. W spotkaniu wraz z opiekunami uczestniczyło 10 laureatów, którzy uzyskali najlepszy wynik spośród 32 uczestników gminy Włoszakowice.

Laureatami z Naszej Szkoły zostali:

I miejsce – Jakub Poloszyk w grupie uczniów klas 5 (opiekun Karolina Kowalczyk-Praiss),

II miejsce – Dominika Grycz w grupie uczniów klas 6 (opiekun Edyta Ordon-Grobecka).

Podczas środowego spotkania wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i bony podarunkowe, wręczone przez wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligórę oraz dyrektora ZS Jezierzyce Kościelne Mariusza Zakrzewskiego. Osobne listy gratulacyjne otrzymali też nauczyciele matematyki, przygotowujący uczniów do konkursu. Na spotkaniu obecny był pan dyrektor Daniel Piasecki, który przekazał listy gratulacyjne nauczycielkom matematyki, które nie mogły być obecne na podsumowaniu konkursu. Następnie młodzież podzieliła się swoimi wszechstronnymi zainteresowaniami, wśród których dominowały nie tylko nauki ścisłe, ale również sport, moda czy historia. Na zakończenie wszyscy wysłuchali minikoncertu fortepianowego, wykonanego przez podinspektora ds. oświaty  UG Włoszakowice Marka Wodawskiego.