Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

„Już skończyły się wakacje. Z drzew opada żółty liść.
Jesien zmienia dekoracje, bo do szkoły czas już iść.”

Czwartego  września  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018.

O godz. 8.00 cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Proboszcz Marek Kantecki. Następnie wszyscy zgromadzili się przy tablicach upamiętniających poległych za ojczyznę Bukówczan i  w rocznicę wybuchu II wojny światowej oddano im hołd.  Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na sali WDK. Zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Pan Dyrektor Daniel Piasecki, który w szczególny sposób skierował miłe słowa do tych , którzy  w tym roku rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Następnie pan dyrektor przedstawił nowych uczniów i nauczycieli, omówił plan organizacji roku szkolnego oraz przydział wychowawców poszczególnych klas . Na zakończenie pan dyrektor życzył wszystkim wytrwałości, chęci do pracy oraz  sukcesów w nowym roku szkolnym. Po części oficjalnej  uczniowie  spotkali się  ze swoimi wychowawcami w klasach. Wszyscy wypoczęci, pełni nadziei i optymizmu, wrócili do pracy i nauki.

To tylko dziesięć miesięcy, które bardzo szybko przeminą i  „wakacje, znów będą wakacje…”.