Jak występować - to występować!

Po raz kolejny Szkolny Zespół Regionalny miał serię występów.  W niedzielę 1 lipca od rana pojechaliśmy do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach. Tu wystąpiliśmy z godzinnym koncertem na festynie „Żywy Skansen”.

Był to występ niezwykły, gdyż (z powodu deszczu) występowaliśmy w ... kościele. Piękny, drewniany kościół to obiekt muzealny tego pięknego skansenu. Już na pierwszej części mieliśmy, można powiedzieć, pełen kościół ludzi. Gdy na koniec pierwszej części zapowiedzieliśmy, że za godzinę wystąpimy z drugą częścią koncertu, na drugiej części widzów było jeszcze więcej, w tym wielu naszych - można powiedzieć - . fanów. Był to przyjemny występ, zawsze gdy publiczność żywo reaguje i dużo klaszcze - jest miło.

Podobnie było na drugim występie w Goniembicach. Pojechaliśmy tam w drodze powrotnej. Odbywał się Festyn Parafialny. Występowaliśmy ponad 40 minut, a widzom jeszcze było mało. Byliśmy bardzo zmęczeni, zwłaszcza najmłodsi, była z nami też przedszkolaki, Marta i Basia. Kiedy po poczęstunku wychodziliśmy już do autobusu, widzowie żegnali nas brawami, a ksiądz proboszcz zaprosił nas na ponowny przyjazd.

Trzeci występ mieliśmy dwa tygodnie później. Wraz z naszym dorosłym Zespołem pojechaliśmy 15 lipca na Przegląd Folklorystyczny do Borku. Był to jednocześnie jubileusz 45-leci istnienia miejscowego Zespołu ”Borkowiacy”. Znów było bardzo sympatycznie. Widownia z uwagą oglądała nasz występ, a skupić uwagę widzów na tym Przeglądzie nie było tak łatwo, gdyż wszyscy siedzieli przy biesiadnych stołach. Było dużo braw, a także  gratulacje i pochwały od innych zespołów i od organizatorów. Obejrzeliśmy też osiem z trzynastu  zespołów, potem wyruszyliśmy do domu. Powrót był bardzo wesoły, niemal całą drogę śpiewaliśmy wraz z dorosłym Zespołem.

Teraz mamy wakacje, jednak 25 sierpnia odbywa się kolejny Konkurs Dudziarski im. Floriana i Piotra Ratajczaków. Odbędzie się wtedy zabawa przy kapelach ludowych w Kalumecie  (od 18.00 do 22.00). Mamy zamiar się tam wybrać, może nawet nasi rodzice się skuszą... Zapraszamy wszystkich, którzy lubią tańczyć!