Egzamin na certyfikat Dobrze czytam

Czytanie ze zrozumieniem to podstawowa umiejętność, którą uczniowie klas młodszych powinni nabyć na koniec pierwszego etapu kształcenia. Bardzo ważne jest więc systematyczne wdrażanie uczniów do codziennego czytania.

15 marca 2021r. kolejna grupa uczniów z klasy III mogła sprawdzić swoje umiejętności czytelnicze. Tego dnia 7 uczniów: Tobiasz Dudek, Michalina Grzesiecka, Marta Jakubowska, Adam Kazubski, Bartosz Mikołajewicz, Aleksander Szulc i Anastazja Śliwa przystąpiło do egzaminu na certyfikat „Dobrze czytam”. Wszyscy bardzo ładnie przeczytali teksty, które wcześniej przygotowywali w domu. Odpowiadali też na pytania odnośnie swoich czytanek. Potem w podobnej formie odbyło się sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem na podstawie nieznanego wcześniej tekstu.

Komisja w składzie: dyrektor Daniel Piasecki, polonistka Anna Grochowczak i wychowawczyni Wioletta Zając, zwracała uwagę na kryteria pięknego czytania i umiejętne odpowiadanie na postawione pytania. Wszyscy uczniowie udowodnili, że bardzo dobrze przygotowali się do egzaminu i doskonale poradzili sobie z nowym wyzwaniem czytelniczym. Wszystkim uczestnikom egzaminu serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów.