Aktualności

Rajd ,,Witamy wakacje”

W sobotę 4 czerwca 2022r, grupa trzydziestu sześciu uczniów z naszej szkoły, wraz z opiekunkami p. M. Drobnik, p. I. Grygiel,

p. W. Zając oraz p. J. Paprocką – Lempe uczestniczyła w ostatnim w tym roku szkolnym rajdzie. Rajd ,, Witamy wakacje” rozpoczynał się przy szkole we Włoszakowicach, skąd parę minut po godzinie dziesiątej wyszliśmy. Piękna pogoda i malownicza trasa sprzyjały turystyce pieszej, humory wszystkim dopisywały, mimo tego, że przez chwilę delikatnie kropiło. Po drodze bukówieccy uczniowie wraz z opiekunkami, zbierali piękne polne kwiaty, by wręczyć je pani Irenie i panu Kazimierzowi Jankowiakom, którzy obchodzili 55 rocznicę działalności ,,Łazików”. Po dotarciu na metę rajdu, która miała miejsce w ośrodku Karczemka w Boszkowie, wszyscy odśpiewali tradycyjne STO LAT, wręczyli kwiaty i upominki. Wzruszenie i zaskoczenie organizatorów było widoczne gołym okiem.

Po tej niezwykłej chwili, nastąpiło otwarcie i uczestnicy zaczęli przymierzać się do różnych konkurencji. Chętnie próbowali sił w rzucie podkową, rzucie lotkami do tarczy, rzucie woreczkami do celu, czy przekładance. Dla uczniów starszych klas odbył się również konkurs krajoznawczy. Tak, jak i w poprzednich rajdach, również i tym razem nasi uczniowie odnieśli sukcesy: w rzucie woreczkami do celu Igor Poniży z klasy II zajął III miejsce. W rzucie podkową Nadia Gurbada z klasy II zajęła III miejsce, a w rzucie lotkami do tarczy Nadia zdobyła I miejsce. Wojtek Szulc z klasy I zajął III miejsce w przekładance. Uczeń klasy VII Eryk Malepszak zajął I miejsce w rzucie woreczkami do celu . W konkursie krajoznawczym uczeń klasy VII Kacper Poloszyk zajął miejsce II, a Eryk Malepszak miejsce IV.

Po raz drugi w tym roku szkolnym nasi uczniowie stanowili najliczniejszą grupę i tym samym otrzymali puchar. Do tej świetnej frekwencji przyczynili się tym razem uczniowie klasy I, II, III i VII.

Należy również dodać, że każdy uczeń otrzymał znaczek rajdowy, mapę oraz grochówkę, która była tak smaczna, iż skusili się na nią osoby, które twierdziły, że za tą zupą nie przepadają. Ponadto uczniowie klasy I otrzymali skakanki i dzwonki do roweru.

Rajd uważamy za udany i jesteśmy niezmiernie dumni z naszych bukówieckich Łazików.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 931 gości oraz 0 użytkowników.