Aktualności

Certyfikat "Dobrze Czytam"

Nikt nie rodzi się czytelnikiem, stajemy się nim poprzez czytanie książek”.

Dnia 30 maja 2022r. uczniowie klasy II i III z wielkim zapałem przystąpili do drugiej edycji konkursu na możliwość uzyskania certyfikatu ,,Dobrze czytam”.

W czytelniczych zmaganiach wzięło udział 9 uczniów. Pierwszy etap egzaminu polegał na głośnym i jak najpiękniejszym przeczytaniu przez uczestników przygotowanych wcześniej tekstów. Następnie uczniowie odpowiadali na zadawane przez komisję pytania odnośnie przeczytanego tekstu. Drugi etap polegał na przeczytaniu zupełnie nowego tekstu, który przygotowała dla uczniów nasza szkolna polonistka p. Anna Grochowczak. Oczywiście tak jak w pierwszym etapie uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała komisja w składzie p. Anna Grochowczak, p. Magdalena Drobnik i p. Magdalena Miś, które szczególną uwagę zwracały na piękne czytanie, odpowiednią intonację, wyrazistość, pauzowanie, tempo, czytanie ze zrozumieniem. Komisja jednogłośnie wyłoniła laureatów. Zwycięzcami z klasy II zostali: Nikola Gurbada, Ksawery Kozica i Igor Poniży. Natomiast z klasy III zwycięzcami zostali: Zofia Konieczna, Błażej Jakubowski, Jakub Apolinarski oraz Dawid Golczak.

Uroczyste wręczenie laureatom Certyfikatu ,, Dobrze czytam” odbędzie się na zakończeniu roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 705 gości oraz 0 użytkowników.