Aktualności

Z dworu królowej...

Lekka atletyka - Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski - rzut IIOstatni tydzień obfitował w zawody lekkoatletyczne i sukcesy reprezentantów naszej szkoły.

We wtorek 7.06 nasi chłopcy z klasy III i IV wzięli dziś udział w Mistrzostwach Rejonu leszczyńskiego (powiaty: leszczyński, kościański, rawicki, wolsztyński i miasto Leszno) w 3-boju LA i to z jakim skutkiem !!!. W składzie: Dawid Golczak, Adam Kazubski, Nikodem Kaźmierczak, Marcel Maćkowiak i Hubert Sterna zdobyli brązowy medal w klasyfikacji drużynowej pobijając wiele rekordów życiowych oraz rekord szkoły. Wisienką na torcie było 3 miejsce Nikodema w biegu na 60m (9.75s.) i 4 miejsce Marcela w skoku w dal (4.15m).

Z kolei we czwartek 9.06 reprezentanci naszej szkoły z klas VI i VII wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Włoszakowice w 4-boju LA, których byliśmy jednocześnie współorganizatorami. Wystawiliśmy zarówno drużynę dziewczyn, jak i chłopców. Rywalizacja dziewczyn była bardzo zacięta i wyrównana, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich startów.

Ostatecznie to nasze dziewczęta były górą i zdobyły po raz 4 z rzędu tytuły mistrzyń gminy. Klasą samą dla siebie w rywalizacji indywidualnej wieloboistek okazała się Wiktoria Maciejewska, który wygrała z bardzo dużą przewagą nad swoimi rywalkami. Dziewczyny startowały w składzie: Wiktoria Maciejewska, Wiktoria Krawczyk, Alicja Lorych, Maja Skromna, Dobrochna Marcinek oraz Zuzanna Kaczmarek. Chłopcy w składzie: Szymon Dworczak, Eryk Malepszak, Wiktor Mikołajczak, Marek Sieracki, Dawid Kiciński oraz Emanuel Apolinarski, mimo że bardzo się starali to wracają do domu na tarczy. Brak rutyny treningowej spowodował że zajęli ostatnie miejsce w rywalizacji drużynowej. Na uwagę jednak zasługuje postawa najmłodszego z nich - Emanuela, który okazał się najlepszy spośród bukówieckich uczniów.

W ten sposób zakończyliśmy starty w tym roku szkolnym, który był wypełniony dużą ilością zawodów oraz sukcesów. Nasi zawodnicy w tym sezonie wygrali Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Chłopcy nie mieli również sobie równych w Mistrzostwach w 3-boju LA na szczeblu powiatu, a w rejonie byli trzeci. Dziewczęta z kolei wygrały zawody gminne w 4 -boju. Jednym z największych sukcesów było 5 miejsce w finale wojewódzkim naszej sztafety szwedzkiej. Te sukcesy drużynowe przeplotły się z sukcesami indywidualnymi. Złoto w przełajach zdobyła Jagoda Grześkowiak a w 3-boju Nikodem Kaźmierczak, srebro w tych samych zawodach zdobył Marcel Maćkowiak, a brąz Adam Kazuski. Bezkonkurencyjna w 4-boju na szczeblu gminy była Wiktoria Maciejewska.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczetnikom zajęć lekkoatletycznych za poświęcenie i zaangażownie w treningi i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych. Do zobaczenia we wrześniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 603 gości oraz 0 użytkowników.