Z wizytą w bibliotece

W ubiegły wtorek, 31 maja 2022 roku uczniowie klasy II wybrali się do biblioteki na lekcję. Po przywitaniu, pani bibliotekarka Agnieszka Mierzyńska przypomniała uczniom godziny otwarcia biblioteki oraz zasady zachowania w niej. Następnie po zajęciu miejsc przy stolikach, rozpoczęła się lekcja biblioteczna. Tematem przewodnim była historia powstawania książek. Pani bibliotekarka zwróciła uwagę uczniów na to, na czym pisano i jak pisano. Pokazywała jak wyglądał papirus, zwoje, a także stare księgi. Uczniowie klasy II dowiedzieli się również o katalogu podręcznym biblioteki i poznali różne rodzaje słowników.

Na koniec drugoklasiści mieli możliwość wypożyczenia sobie książek oraz dziękując pani bibliotekarce, stanęli do wspólnego zdjęcia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym