Aktualności

Z wizytą w bibliotece

W ubiegły wtorek, 31 maja 2022 roku uczniowie klasy II wybrali się do biblioteki na lekcję. Po przywitaniu, pani bibliotekarka Agnieszka Mierzyńska przypomniała uczniom godziny otwarcia biblioteki oraz zasady zachowania w niej. Następnie po zajęciu miejsc przy stolikach, rozpoczęła się lekcja biblioteczna. Tematem przewodnim była historia powstawania książek. Pani bibliotekarka zwróciła uwagę uczniów na to, na czym pisano i jak pisano. Pokazywała jak wyglądał papirus, zwoje, a także stare księgi. Uczniowie klasy II dowiedzieli się również o katalogu podręcznym biblioteki i poznali różne rodzaje słowników.

Na koniec drugoklasiści mieli możliwość wypożyczenia sobie książek oraz dziękując pani bibliotekarce, stanęli do wspólnego zdjęcia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 911 gości oraz 0 użytkowników.