Aktualności

Wizyta ratowników medycznych

W dniu 15 czerwca tuż po godzinie 10.00 do „czerwonej szkoły” zajechała na sygnale świetlnym karetka pogotowia, a w niej niecodzienni gości, a mianowicie ratownicy medyczni z Włoszakowic. Celem wizyty było zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu ratownika medycznego.

Ratownicy medyczni pan Karol Wilczak oraz pan Marcin Adamczewski na samym początku spotkania przybliżyli uczniom klas I-III na czym polega praca ratownika medycznego oraz jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech, tętno. Dzieci dowiedziały się także jakie symbole obowiązują na karetce, kto wchodzi w jej skład i ile jest karetek w naszym rejonie oraz wiele innych ciekawostek. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe, na które należy dzwonić w razie wypadku oraz jakie informacje powinno się podać w danej sytuacji. Po części teoretycznej dzieci mogły wcielić się w role ratownika medycznego sprawdzając w jaki sposób działa stetoskop i ciśnieniomierz.

Największą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie wnętrza karetki i poznanie jej specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu medycznego ratującego ludzkie życie. Z zaciekawieniem obserwowali jak działa kardiomonitor. Dużą atrakcją cieszyła się wśród uczniów także prezentacja sygnałów dźwiękowych i świetlnych karetki.

Na zakończenie uczniowie podziękowali ratownikom za ciekawe i bardzo interesujące spotkanie i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego oraz wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym.

Bardzo dziękujemy Panom Ratownikom za wspaniałe spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. Teodora Kurpisza

w Bukówcu Górnym

ul. Powstańców Wlkp. 114
64 -140 Włoszakowice
woj. wielkopolskie

T: +48 65 5 372 207
F: +48 65 5 372 207
E: bukzs@wp.pl

Najczęściej oglądane

Odwiedza nas 953 gości oraz 0 użytkowników.