DZIEŃ MAMY W KLASIE III

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,

Za to, że wskazujesz drogę w mroku,

Za to, że dni moje tęczą malujesz,

Dziś, Mamo, z głębi serca Ci dziękuję!”

DZIEŃ MAMY W KLASIE III

Dzień Mamy to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy. Stanowi wyraz szacunku oraz miłości.

Dzień 3 czerwca na długo zostanie w pamięci uczniów klasy III, ich Mam oraz wychowawczyni. Tego dnia na zaproszenie dzieci do Centrum Kultury Folkloru w Bukówcu Górnym przybyli niezwykli goście, a mianowicie elegancko ubrane Mamusie, które z niecierpliwością czekały na ten cudowny i wyjątkowy dzień. Swoją wizytą zaszczycił nas również Dyrektor szkoły Pan Daniel Piasecki.

Do tego wyjątkowego dnia trzecioklasiści przygotowywali się długo. Było trochę stresu i tremy ale nie potrzebnie bo dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Dały z siebie wszystko i z ogromnym zaangażowaniem pochwaliły się zgromadzonym gościom swoim talentem recytatorskim, wokalnym i tanecznym.

Na początku uroczystości wychowawczyni p. Magdalena Miś powitała serdecznie zgromadzonych gości i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia pt. „ Jak mama tatę poznała”, gdzie w role wcieli się uczniowie. Była to długa historia, która rozpoczęła się jeszcze jak mama i tata byli małymi dziećmi i wozili ich w wózeczkach i nic o sobie nie wiedzieli. Poznali się w przedszkolu, gdzie od samego początku nie przepadali za sobą. Po etapie przedszkolnym przyszła szkoła podstawowa, a potem spotkali się również w tym samym liceum. Upłynęło trochę czasu, ich drogi się rozeszły ale nie na długo. Znowu się spotkali i zrozumieli, że są dla siebie przeznaczeni. Co było potem nie trudno się domyśleć. Ślub ze sobą wzięli no i mieli dzieci….

Podczas występów artystycznych nie mogło zabraknąć piosenek, tańców, wierszy i oczywiście życzeń dla kochanych mam. Do życzeń i podziękowań dla mam dołączył się również Pan Dyrektor oraz wychowawczyni. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim mamom drobne upominki  i  przepiękne samodzielne nazrywane kwiaty.

Publiczność była zachwycona występem dzieci. Nagrodziła ich gromkimi brawami. Na twarzach mam  nie zabrakło uśmiechu oraz wzruszenia.

Po części oficjalnej odbył się oczywiście słodki poczęstunek. Dopełnieniem tego cudownego dnia było również pożegnanie wychowawczyni, która nie kryła łez wzruszenia. Z całego serca podziękowała przede wszystkim za możliwość pracy z cudownymi dziećmi, za współpracę, wsparcie, wyrozumiałość, życzliwość i dobre słowo.

Cała uroczystość upłynęła w niezwykle radosnej i miłej atmosferze, która na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Klasa III swój występ artystyczny z okazji Dnia Mamy powtórzyła jeszcze raz tydzień później. Do swojej klasy zaprosiła p. Wiolettę Zając, p. Magdalenę Drobnik oraz kolegów i koleżanki z młodszych klas. Występ trzecioklasistów wszystkim zgromadzonym gościom bardzo się podobał. Nagrodą oczywiście były gromkie brawa. Podczas przedstawienia panowała miła i radosna atmosfera.

Zapraszamy do galerii zdjęć.