10 listopada

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy. Dodatkowym akcentem patriotycznym były kotyliony, które uczniowie klas I – III samodzielnie wykonali i przyczepili do swoich strojów galowych.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VIII, którzy wcielili się w różne postacie historyczne . O przyczynach upadku Polski opowiadał szlachcic, o próbach odzyskania niepodległości u boku Napoleona, o powstaniach : listopadowym i styczniowym opowiadali powstańcy, a żołnierz Legionów Piłsudskiego przybliżył czasy I wojny światowej i sam dzień 11 listopada. Tym wszystkim postaciom przysłuchiwał się niepokorny uczeń, który miał napisać referat o odzyskaniu niepodległości. Scenki były przeplatane piosenkami. Maja Dudek zaśpiewała utwór „Przybyli ułani pod okienko”, Kaja Majorek wykonała piosenkę „Piechota” , a Marta Jakubowska „Rozkwitają pąki białych róż” oraz „Jest takie miejsce”. Mamy nadzieję, że apel ten przybliżył wszystkim odbiorcom czasy sprzed 104 lat.

Zapraszamy do galerii zdjęć.