Aktualności

Pasowanie na czytelnika

Dnia 15 grudnia odświętnie ubrani pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Miś udali się do szkolnej biblioteki, aby wziąć udział w pasowaniu na czytelnika, które jest oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie bibliotekarka p. Agnieszka Mierzyńska przekazała uczniom informacje jak należy dbać o książki, jak je szanować, czego nie wolno robić czytając książkę, dlaczego warto czytać książki. Pani Agnieszka przybliżyła również uczniom zasady jakie obowiązują w szkolnej bibliotece i co najważniejsze zachęciła najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po tak ważnym wprowadzeniu na uczniów czekały zmagania zagadkowe, które były ukryte w szkole. Pierwszoklasiści wyśmienicie poradzili sobie z zadaniami. Wykazali się znajomością znanych im dziecięcych baśni i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Następnie uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich próśb książki i obiecali że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki młodego czytelnika. Po przyrzeczeniu zastępczyni pana dyrektora p. Anna Grochowczak ogromnym piórem przystąpiła do uroczystego pasowanie każdego pierwszaka na czytelnika. Od tego momentu uczniowie klasy 1 oficjalnie stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplom, książki, broszurę informacyjną dla rodziców oraz bilety powrotne do biblioteki.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Pierwszoklasiści serdecznie podziękowali za wspaniałe spotkanie i wręczyli Pani bibliotekarce mały upominek. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.

Nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemności z czytania książek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1282 gości oraz 0 użytkowników.