Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

125 uczniów bukowieckiej szkoły zakończyło 23 czerwca rok szkolny 2022/2023. Wszyscy uczniowie uzyskali promocję do klasy programowo wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły. Nikt nie powtarza klasy, nie ma też egzaminów poprawkowych.

23 czerwca o 9 rano na Sali WDK zebrali się uczniowie klas I-III wraz z rodzicami. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych, następnie przeczytał list od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Kolejnym, ale tak naprawdę najważniejszym punktem, było wręczanie świadectw z wyróżnieniem. W klasie I takich świadectw był 8, w II 8, a w III 10 . Następnie została wręczona nagroda za 100 % frekwencję . Otrzymał ja uczeń klasy I Oliwier Marcinkowski. W kolejnej części apelu wręczono Certyfikat „Dobrze czytam” oraz Certyfikat „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Na koniec wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”. Po apelu uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do klas, gdzie rozdano resztę świadectw.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta dla wszystkich uczniów. Po mszy uczniowie klas I –III wrócili do domów, a na kolejny apel przyszli uczniowie z klas od IV do VIII. Pan Dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych, a szczególnie uczniów klasy VIII, którzy zakończyli w tym roku edukację w naszej szkole. Na początku świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie klasy IV (11 uczniów) , V (9 uczniów) i VI (7 uczniów). Potem pan Dyrektor odczytał listę osób, które otrzymały w tym roku stypendium naukowe i sportowe . Nagrodę za 100 % frekwencję w klasach IV –VIII otrzymał również tylko 1 uczeń : Łukasz Piosik z klasy VIII.

Następnie przyszła pora na klasę VIII. Absolwenci najpierw pięknie zatańczyli poloneza, a następnie w trakcie krótkiego przedstawienia dziękowali panu Dyrektorowi, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły oraz rodzicom za 8 wspólnie spędzonych lat. Ze wzruszeniem wszyscy obejrzeli prezentację, na której uczniowie pokazali swoje zdjęcia z początków nauki i teraźniejsze. Po prezentacji pan Dyrektor wręczył świadectwa wszystkim ósmoklasistom. Świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymało 5 osób. Następnie zostały odczytane Podziękowania dla rodziców, którzy przez 8 lat nauki swoich dzieci włączali się aktywnie w pracę na rzecz szkoły. Na końcu upominki swoim podopiecznym wręczyli: pani Hanna Owsianna z ramienia Samorządu Szkolnego oraz pan Łukasz Konieczny z zajęć lekkoatletyki. Po apelu uczniowie klas ósmych wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na obiad.

Wszystkim dziękujemy za ten rok ciężkiej pracy. Uczniom życzymy udanych, ale przede wszystkich bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia 4 września.

Zapraszamy do galerii zdjęć.