Gminny Konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA Jezierzyce Kościelne 2015

19 maja 2015 roku o godzinie 15.00 w Zespole Szkół w Jezierzycach Kościelnych odbył się Gminny Konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA dla klas I – III szkół podstawowych z naszej gminy zorganizowany przez Zespół Szkół w Jezierzycach Kościelnych, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Organizatorzy za cel konkursu obrali sobie popularyzację literatury dziecięcej, rozwijanie umiejętności poprawnego, płynnego i wyrazistego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie umiejętności autoprezentacji.

Bukówiecką drużynę w tym konkursie stanowili Wiktor Praiss z klasy I a, Gracjan Kowalczyk z klasy II oraz Dawid Jasiński z klasy III.

Na początku imprezy przybyłych uczestników, rodziców, nauczycieli przywitał dyrektor jezierzyckiej szkoły p. Mariusz Zakrzewski wraz organizatorkami konkursu. Następnie przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas losowali nieznane wcześniej teksty dla swojej kategorii, po czym udali się z jury do klas. Każda klasa miała osobną komisję. Uczniowie klasy I i II dostali czas na zapoznanie się z tekstem, natomiast klasa III czytała bezpośrednio po otrzymaniu tekstu.

Komisja konkursowa przesłuchując uczestników brała pod uwagę poprawność, płynność, wyrazistość oraz właściwą intonację czytania.

Po przesłuchaniach uczestnicy konkursu udali się na poczęstunek, a komisje konkursowe wyłaniali zwycięzców w poszczególnych kategoriach, co jak później przyznano, nie było wcale takie proste.

W końcu nadszedł moment ogłoszenia wyników. W kategorii klas pierwszych Wiktor otrzymał wyróżnienie ( dyplom, książkę, maskotkę ) a Gracjan i Dawid w swoich kategoriach dyplomy za uczestnictwo. Każdy uczestnik otrzymał również słodki upominek ufundowany przez GOK Włoszakowice.

Na końcu organizatorzy podsumowali konkurs, a zdobywcy pierwszych miejsc z poszczególnych kategorii przeczytali swoje testy otrzymując przy tym gromkie brawa, które przeznaczone były również dla wszystkich dzielnych uczestników. Z życzeniem spotkania się za rok zakończono to jakże miłe wydarzenie.