Apel z okazji Dnia Matki 2015

26 maja jest szczególnym dniem w roku, w którym nasze kochane mamy mają swoje święto. Z tej oto okazji uczniowie naszej szkoły postarali się, aby ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy zaprosili swoje mamy na apel oraz przygotowali dla nich bukieciki z polnych i ogrodowych kwiatów.

Tego majowego dnia odbyła się szkolna uroczystość Dnia Matki. Na początku przewodniczący szkoły przywitał wszystkie mamy, panią dyrektor Zofię Dragan, grono pedagogiczne i całą społeczność szkolną. Następnie zaprosił do wysłuchania i obejrzenia części uroczystej oraz przedstawienia przygotowanego przez trzecioklasistów.

W pierwszej części dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o mamach i rodzinie. Był też moment, w którym dzieci podeszły do mam, złożyły im życzenia, podarowały bukieciki i wycałowały. Potem uczniowie na stojąco zaśpiewali tradycyjne „Sto lat” wszystkim mamom. W drugiej części dzieci zaprezentowały umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Występ został miło przyjęty przez wszystkich i nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała uczniom klasy III za trud i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz za dostarczone wzruszenia i uśmiech na twarzach zgromadzonej widowni. Pani dyrektor złożyła też wszystkim mamom serdeczne życzenia, radości i zadowolenia ze swoich pociech.

Dla uczniów klasy III była to okazja do zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich, muzycznych i aktorskich. Mamy nadzieję, że te chwile na długo zostaną w pamięci naszych mam.

Dziękujemy panu Darkowi Wandolskiemu za przygotowanie nagłośnienia podczas uroczystości oraz za poświęcenie nam swojego czasu podczas prób. Dziękujemy także praktykantce pani Agnieszce Nowickiej za wykonanie pięknych dekoracji do przedstawienia.