Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Nadszedł w końcu długo oczekiwany czas - podsumowanie i zakończenie kończącego się roku szkolnego 2014/2015, oznaczające rozpoczęcie się wakacji - wytęsknionego wypoczynku po spełnianiu przez całe długie dziesięć miesięcy szkolnych obowiązków. Tradycyjnie w Zespole Szkół im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym dokonano tego na dwa sposoby. Najpierw - w czwartek, 25 czerwca - "na wesoło", kolejnego dnia - uroczyście.

W czwartek, 26 czerwca, pierwszym punktem dnia były podsumowanie konkursu Mistrz zadania tekstowego oraz wręczenie laureatom dyplomów i nagród rzeczowych. Następnie, po krótkim apelu poświęconym idei oszczędzania, przygotowanym przez opiekuna SKO, panią Edytę Ordon - Grobecką wraz z klasą IV, podsumowano akcję oszczędzania w naszej szkole, wręczając osobom najsystematyczniej gromadzącym środki pieniężne nagrody, które ufundował Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach. Kolejnym punktem programu było, przygotowane przez panią Karolinę Kowalczyk - Praiss i klasę V, wesołe pożegnanie klasy VI, kończącej naukę w szkole podstawowej. Szóstoklasiści znaleźli się w rękach piratów i by dotrzeć do wyspy Gimbazy, musieli wykonać zadania sprawdzające ich wszechstronne uzdolnienia, takie jak między innymi grać na instrumentach, śpiewać, tańczyć zumbę, jeździć na deskorolce, ścigać się na hulajnogach.

Po krótkiej przerwie przeznaczonej na śniadanie, klasa II gimnazjum pożegnała starszych o rok kolegów, kończących naukę w gimnazjum. Za sprawą drugoklasistów i ich wychowawcy, pana Łukasza Koniecznego, zgromadzeni uczniowie mogli odbyć podróż w czasie i obejrzeć program "Jak oni się mają", którego bohaterami byli nasi absolwenci i ich losy po ukończeniu bukówieckiej szkoły. Wizja przyszłości wykreowana przez młodszych kolegów była niezwykle dowcipna, trafnie ujmując wszystkie wyróżniające się cechy osobowości uczniów klasy III, dlatego publiczność rozbrzmiewała gromkim śmiechem. Na koniec trzecioklasiści otrzymali dyplomy za te cechy i osiągnięcia, za jakie pozostaną szczególnie zapamiętani.

Kolejny dzień obchodów zakończenia roku szkolnego rozpoczął się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym przez ks. Marka Kanteckiego.

Po niej wszyscy udali się na salę WDK. Tam pani dyrektor Zofia Dragan wraz z wychowawcami najpierw wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla uczniów klas I-V szkoły podstawowej. Klasa VI, z racji ukończenia szkoły podstawowej, przygotowała wraz z wychowawczynią, panią Iwoną Grygiel, krótki program artystyczny, w którym podziękowała za pomoc na tym etapie edukacji, przeprosiła za wszystkie przykre chwile oraz obiecała poprawę w gimnazjum. Tę część przypieczętowała pani dyrektor wręczeniem wszystkim szóstoklasistom świadectw ukończenia szkoły podstawowej.

Po tej części pani dyrektor uroczyście przekazała certyfikaty Dobrze czytam tym uczniom klasy II i III szkoły podstawowej, którzy pozytywnie zdali egzamin poświadczający zdobycie umiejętności płynnego czytania. Nagrodzono również najwytrwalszych uczniów, którzy w ciągu całego roku szkolnego 2014/2015 nie opuścili ani jednego dnia nauki.

Kolejnym punktem tego dnia było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców świadectw z wyróżnieniem i nagród dla uczniów klasy I oraz II gimnazjum. Po nich naukę w Zespole Szkół w Bukówcu Górnym uroczyście zakończyła klasa III gimnazjum. Swe pożegnanie rozpoczęła imponującym wykonaniem poloneza, przygotowanym pod okiem pani dyrektor. Następnie podziękowała wszystkim, którzy mieli wkład w pomyślny przebieg edukacji w Bukówcu. Pani dyrektor w asyście wychowawców: pani Hanny Owsiannej oraz pana Łukasza Stachowiaka, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody, po czym odbyło się uroczyste wpisanie Angeliki Marciniak, Jagody Owsiannej oraz Mateusza Turkowskiego, jako wyróżniających się absolwentów naszej szkoły, do Złotej Księgi. Wielu łzom i wzruszeniom zarówno wśród uczniów, jak i grona pedagogicznego oraz zaproszonych na tę ważną uroczystość gości i rodziców, towarzyszyły podziękowania od nauczycieli dla uczniów, którzy aktywnie działali na rzecz klasy i szkoły, byli członkami Kapeli Dudziarskiej Miglance i Chóru Szkolnego oraz reprezentowali szkołę w licznych zawodach sportowych. Wręczono też rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za współpracę ze szkołą, a także przekazano informację o uhonorowaniu trojga uczniów nagrodami za wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych. Byli nimi: Szymon Lipowy z klasy VI oraz Jagoda Owsianna i Sandra Śledź z klasy III gimnazjum. Podkreślono, że tegoroczne wyniki wszystkich egzaminów były bardzo wysokie, wielekroć znacznie przewyższające wyniki, jakie osiągnęły pozostałe szkoły naszej gminy, powiatu, województwa, okręgu a nawet kraju. Dowodzą one temu, iż sukcesy sportowe, jakie były udziałem naszych uczniów, wbrew opinii towarzyszyły sukcesom edukacyjnym. Na koniec głos zabrał przybyły na tę uroczystość wójt gminy Włoszakowice, pan Stanisław Waligóra.

Następnie, po poinformowaniu przez panią dyrektor decyzji o rezygnacji ze sprawowania obowiązków dyrektora Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, pracowników szkoły, Rady Rodziców oraz wszystkich samorządów klasowych podziękowali za wieloletnie, pełne serca, pasji i oddania sprawowanie funkcji dyrektora bukówieckiej szkoły.

Ostatnim punktem uroczystości, już w klasach, było wręczenie przez wychowawców świadectw ukończenia poszczególnych klas pozostałym uczniom, pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz życzenia radosnych, pogodnych wakacji i udanego, mądrego wypoczynku.