Podsumowanie konkursu LOP „MÓJ LAS” 2015

24.06.2015r. o godz. 13.00 przy leśniczówce na Koczurach odbyło się podsumowanie konkursu „Mój las” organizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lesznie. Zaproszeni na nie zostali zwycięzcy, wyróżnieni uczniowie oraz opiekunowie szkolnych kół LOP.

Na początku wszyscy zgromadzeni mieli możliwość zwiedzenia ścieżki przyrodniczo – leśnej „Zaskroniec”. Spacerowaliśmy obok zagród i wolier w Ochronce dla zwierząt. Zwiedziliśmy Leśną Izbę Historyczną, czyli muzeum pracy leśników. Pan leśniczy Dariusz Kociubiński ciekawie przekazał nam informacje o tym miejscu, występujących roślinach i zwierzętach.

Następnie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie LOP. Wśród nagrodzonych znaleźli się: z kl.III SP: Kacper Kamiński – II miejsce, Krystyna Śliwa – III miejsce, Natalia Konieczna – wyróżnienie, kl.III G Magdalena Strauchmann – wyróżnienie. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki.

Praca konkursowa Kacpra Kamińskiego, który zajął II miejsce w obrębie leszczyńskim LOP została przekazana na wyższy poziom konkursu. Otrzymał dyplom uznania za udział w Ogólnopolskim Konkursie Młodzieży Szkolnej na szczeblu centralnym. Dyplom ten został mu wręczony przez panią dyrektor na zakończeniu roku szkolnego „na wesoło”.