Pasowanie na czytelnika 2015

26 listopada 2015r. w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Uroczystego pasowania dokonała pani Grażyna Haase - bibliotekarka szkolna filii biblioteki w Bukówcu Górnym. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach obowiązujących w bibliotece i czytelni oraz przedstawiła wiersz, w którym zawarte były prośby książki skierowane do nowych czytelników.

Pasowanie na czytelnika odbyło się w towarzystwie zaproszonych gości: pani Moniki Klemenskiej sekretarz gminy Włoszakowice, pana Daniela Piaseckiego dyrektora Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym, pani Urszuli Hałupki dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach i emerytowanej bibliotekarki pani Żelisławy Kasperczak. Wszystkie zaproszone osoby zabrały głos i opowiadały o zaletach wynikających z czytania oraz zachęcały dzieci do „zaprzyjaźnienia się” z książkami.

Na zakończenie pani Urszula Hałupka wprowadziła dzieci do zaczarowanego świata książek, czytając im fragmenty „Alicji w krainie czarów”.

Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały od wszystkich gości upominki i słodycze, również od zaproszonych osób, które nie mogły brać udziału w wydarzeniu, pana Tadeusza Malepszego sołtysa wsi Bukówiec Górny i pani Kamili Gnacińskiej przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Bukówca Górnego. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i otrzymane prezenty.