XX Konkurs „Mówimy gwarą” - zaproszenie

Zapraszamy na
XX Konkurs „Mówimy gwarą”
17 kwietnia 2016 r. w Bukówcu Górnym.

Konkurs ten zyskuje   pochlebną opinię coraz liczniejszych szkół, firm i  ośrodków kultury.  Od trzynastu  lat na Konkursie obecni są magistranci  i  doktoranci wraz z profesorem Jerzym Sierociukiem,  szefem Pracowni Dialektologii Polskiej na Uniwersytecie  Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od czterech lat Konkurs objęty jest patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.

Konkurs ma na celu ratowanie pięknej, ciągle żywej w niektórych regionach Wielkopolski gwary i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a także popularnością wśród widzów licznie gromadzących się na finałowych eliminacjach.

Ze zbieranych od  lat informacji wynika,  że jest to jedna z nielicznych w Wielkopolsce tak szeroka  inicjatywa, mająca na celu zarówno nauczanie jak i  propagowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej języka naszego regionu, naszej małej Ojczyzny – Wielkopolski.

Łączymy pozdrowienia

W zakładce do pobrania zamieszczamy kartę zgłoszenia oraz regulamin.