Jestem kibicem przez duże ,,K” 2015

Już  po raz drugi chętni uczniowie bukówieckiego  gimnazjum  uczestniczyli w projekcie prewencyjnym  Jestem kibicem przez duże ,,K’’. W ramach tej akcji  w dniu 12 kwietnia 2015 roku gimnazjaliści wraz z opiekunami zjawili się  na Stadionie  im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, aby zgodnie z założeniami organizatorów, w sposób kulturalny kibicować  drużynie Fogo Unia Leszno, która podejmowała drużynę  GKM Grudziądz.

Był to mecz inauguracyjny, dlatego na stadionie zjawiły się tłumy kibiców spragnionych  niecodziennych wrażeń.  Przed wejściem na stadion każdy uczestnik  akcji otrzymał darmowy bilet zaproszenie.  Nasi gimnazjaliści, jak na prawdziwych kibiców przystało, zaopatrzyli się  w szaliki,  flagi, tuby, werbel, własnoręcznie wykonane  transparenty, confetti, a co niektórzy  wymalowali sobie na policzkach biało – niebieskie barwy  Unii Leszno.  Podczas trwania meczu z wielkim oddaniem prezentowali wcześniej przećwiczone hasła dopingujące leszczyńską drużynę. Doping musiał być prawidłowy, czyli zgodny z normami społecznymi kibicowania. Nasz doping spełniał te kryteria.  Oprócz Gimnazjum z Bukówca Górnego, na stadionie obecne były: Gimnazjum ze  Święciechowy, z Lipna oraz Gimnazjum nr 1 i 8 z Leszna.

W całym przedsięwzięciu realizowanym na terenie Stadionu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie,  w trakcie rozgrywek kolejek ligowych, planowany jest udział 6 gimnazjów z Leszna, 6 z powiatu leszczyńskiego, 3 z powiatu kościańskiego oraz 1 z powiatu gostyńskiego i krotoszyńskiego. Każda szkoła oceniana będzie przez organizatorów akcji za przygotowany doping.  Natomiast   o tym, które gimnazjum najlepiej  kibicowało  przekonamy  się  we wrześniu lub październiku 2015r.  podczas Memoriału im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.  Mamy szczerą nadzieję, iż będzie to właśnie nasze gimnazjum.

Doping gimnazjalistów oraz pozostałych wielbicieli żużla okazał się skuteczny, gdyż ostatecznie Unia,  ku radości wszystkich swoich  fanów, pokonała drużynę z Grudziądza z wynikiem 54:36.