Aktualności

Projekt edukacyjny "Czwórbój lekkoatletyczny w teorii i praktyce?”

Dnia 16 kwietnia 2015r. odbył się na szkolnym boisku turniej w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych naszej gminy. Był on bardzo ściśle związany z projektem gimnazjalnym, którego opiekunem był  p. Łukasz Stachowiak.

Do jego realizacji przystąpiło trzynaścioro uczniów klasy II naszego gimnazjum, których zadanie polegało na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60 m ze startu niskiego, rzutu piłką palantową na odległość, skoku w dal oraz biegu na 600 metrów (dziewczęta) i 1000 metrów (chłopcy). Każdy z biorących udział w projekcie dołożył wszelkich starań, aby wzorowo, a także sumiennie i rzetelnie, wykonywać swoje obowiązki, do których należało m. in. zapisywanie wyników, przygotowywanie terenów do każdej z konkurencji, czy mierzenie odległości.

Cały turniej szczęśliwie odbył się bez osób poszkodowanych, a wszyscy zawodnicy nie szczędzili swoich wysiłków.

Klasyfikacja generalna wyglądała następująco: w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z Włoszakowic(II), II miejsce Bukówiec Górny, III miejsce Jezierzyce Kościelne, IV miejsce Włoszakowice(I) i V miejsce Dłużyna.

W kategorii chłopców na I miejscu uplasowali się uczniowie z Włoszakowic, II miejsce zdobył Bukówiec Górny, III miejsce Dłużyna, IV miejsce Jezierzyce Kościelne.

Odwiedza nas 1854 gości oraz 0 użytkowników.