Sukcesy szkoły

Sukcesy szkoły 2016/2017

Poniżej przedstawiamy sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów w rywalizacji, od naukowych i sportowe w roku szkolnym 2016/2017:

Dominika Grycz zakwalifikowała się do etapu rejonowego  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2016/2017.

Srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m - dziewczęta SP.

Srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x800m - dziewczęta Gimnazjum.

Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m - chłopcy SP.

Drużynowe Mistrzostwo Gminy w Biegach Przełajowych - Szkoła Podstawowa.

Rita Skorupińska - udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

Zofia Marcinek - III. miejsce w XXIV Turnieju Recytatorskim Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego.

Dominika Grycz - udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Szkół Podstawowych.

1 miejsce drużynowo - Gimnazjum Bukówiec Górny - w Turnieju Strzeleckim z Okazji Narodowego Święta Niepodległości Szkolnej Ligi Strzeleckiej LOK.

3 miejsce indywidualne - Sandra Marcinek, karabin pneumatyczny - w Turnieju Strzeleckim z Okazji Narodowego Święta Niepodległości Szkolnej Ligi Strzeleckiej LOK.

3 miejsce indywidualne – Kaja Szenk, karabin sportowy - w Turnieju Strzeleckim z Okazji Narodowego Święta Niepodległości Szkolnej Ligi Strzeleckiej LOK.

3 miejsce indywidualne – Kaja Szenk, dwubój strzelecki - w Turnieju Strzeleckim z Okazji Narodowego Święta Niepodległości Szkolnej Ligi Strzeleckiej LOK.

2 miejsce - Gminny Turniej Strzelecki - klasa I gimnazjum.

32 Bieg Sokoła - Wiktor Praiss z klasy 3a (1 miejsce), Oliwia Spławska z klasy 3b (2 miejsce), Aldona Kot z klasy 5 (2 miejsce), Szymon Kot z klasy 1 gimnazjum (3 miejsce), Błażej Kot z klasy 1 gimnazjum (5 miejsce), Wiktoria Maciejewska z klasy 2 (8 miejsce), Natan Lórych z klasy 6 (8 miejsce) oraz Estera Śliwa i Mikołaj Małecki z klasy 1 gimnazjum (oboje 9 miejsce).

1 miejsce Kaja Szenk - Młodzieżowe Mistrzostwa LOZS 2017 w konkurencji karabin sportowy – 40.

8 miejsce - Kaja Szenk - Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej 2017.

Drużynowe Mistrzostwo Powiatu w Biegach Przełajowych dziewcząt młodszych (2006 i młodsze).

Drużynowe Mistrzostwo Powiatu w Biegach Przełajowych chłopców starszych (2004-2005).

Brązowy medal drużynowych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych dziewcząt, gimnazjum.

Srebrny medal Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych - Natan Lórych.

Brązowy medal Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych - Estera Śliwa.

Srebrny medal Mistrzostw Powiatu w Czwórboju LA - Natan Lórych.

Srebrny medal Mistrzostw Powiatu w Czwórboju LA - drużyna dziewcząt.

Gimnazjada LA:

Złoto - Karolina Cukierska - 200m ppł.

Złoto - Zofia Marcinek - 300m

Złoto - Estera Śliwa - 1000m

Brąz - Szymon Kot - 2000m

Brąz - sztafeta szwedzka dziewcząt (Milena Sieracka, Zuzanna Wróblewska, Zofia Marcinek, Karolina Cukierska)

Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych:

Drużyna dziewcząt (2006 i młodsze) - 11 miejsce

Drużyna chłopców (2004 - 2005) - 20 miejsce

Oliwia Spławska - 14 miejsce ind. (w roczniku 2007 - I miejsce)

Młodzieżowe Mistrzostwa Leszczyńskiego Rejonu Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym 2017:

Drużynowo w dwuboju strzeleckim Gimnazjum Bukówiec - 3 miejsce

Kaja Szenk - karabin sportowy - 3 miejsce

Kacper Stępczak - karabin pneumatyczny - 3 miejsce

Kaja Szenk - dwubój strzelecki - 3 miejce

Patryk Ratajszczak - III miejsce w III edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii".

Gimnazjum im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym drużynowo puchar przechodni Mistrza Ortografii 2017.

Wybitny wynik egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego Patrycji Śliwy - poziom podstawowy (100%), poziom rozszerzony (98%)

Maria Samol, kl.V – wyróżnienie w konkursie LOP pt. „Mój las”

KL. II

III miejsce – dla całej klasy w Gminnych zawodach sportowych klas II – III;

Artur Lipowy - II miejsce w Gminnym konkursie recytatorskim ;

Zofia Rolla – wyróżnienie w Gminnym konkursie kaligraficznym;

Zofia Rolla – II miejsce w Gminnym konkursie pięknego czytania;

Marek Sieracki - VIII miejsce - w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Leon”;

Kacper Poloszyk IX miejsce - w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Leon”;

Alicja Lorych X miejsce - w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Leon”;

Dawid Kiciński X miejsce - w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Leon”;

Kacper Poloszyk – wyróżnienie w konkursie LOP pt. „Mój las”;

Kl. III a

Julia Konieczna III miejsce w XXI Konkursie MÓWIMY GWARĄ;

Wiktor Pariss I miejsce w XXXII Biegu Sokoła na dystansie 1 km w kategorii M 8-9;

Wiktor Praiss I miejsce w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim;

Wiktor Praiss wyróżnienie w IV Gminnym Konkursie Pięknego Czytania;

Wiktor Praiss VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,, Leon”;

Bartosz Jakubowski IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,, Leon”;

Kl. III b

Oliwia Tajchert - I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki „Śpiewające dzieciaki”

Julia Majorek -III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim we Włoszakowicach,

Natalia Lorych - II miejsce w Gminnym Konkursie Kaligraficznym w Dłużynie

Anna Apolinarska - wyróżnienie w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania w Jezierzycach oraz wygrała nagrodę dla szkoły biorąc udział w konkursie wiedzowym na antenie Radia Elka.

Julia Majorek i Luiza Małecka – III miejsce w Konkursie „Mówimy Gwarą”

Oliwia Spławska -II miejsce w Biegu Sokoła w swojej kategorii

Oliwia Spławska - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w czwórboju LA drużynowym

Oliwia Spławska, Jagoda Grześkowiak i Oliwia Tajchert -I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych klas IV –VI.

Chłopcy wraz z kolegami z III a - I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej we Włoszakowicach.

Uczniowie uczestniczyli w gminnych zawodach sportowych i wywalczyli II miejsce

Klasa uczestniczyła w gminnym konkursie „Zbieram puszki – chronię środowisko” i zajęła II miejsce.

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”, tytuł Laureata zdobyli: Natalia Lorych ( miejsce), Sebastian Malepszy i Luiza Małecka (6. miejsce), Paweł Kazubski (8. miejsce), Maksymilian Apolinarski, Julia Majorek i Kacper Lorych (9. miejsce) oraz Oliwia Spławska  (10. miejsce).

Zespół Szkół w Bukówcu Górnym – III miejsce w konkursie „SKO w SGB” organizowanym przez Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach

VI Gminny Konkurs Matematyczny w Jezierzycach Kościelnych: I miejsce – Jakub Poloszyk w grupie uczniów klas 5, II miejsce – Dominika Grycz w grupie uczniów klas 6

Mistrz Zadania Tekstowego: Gracjan Kowalczyk z klasy 4, Kacper Stępczak z klasy 2 gimnazjum

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 383 gości oraz 0 użytkowników.