Aktualności

9 maja obie klasy VIII wraz z opiekunami: panią Hanną Owsianną, panią Magdaleną Miś i panem Łukaszem Stachowiakiem wyjechały na 3 -dniową wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia. Wyruszyliśmy dość wcześnie, bo już o 4.30. Droga minęła jednak szybko. Około 10 byliśmy w Krakowie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki. Pogoda dopisała, więc mogliśmy obejrzeć panoramę miasta. Przewodnik pokazał nam ze wzgórza wszystkie najważniejsze miejsca w Krakowie. Na Kopcu znajduje się również Muzeum Tadeusza Kościuszki, dlatego też je odwiedziliśmy.

Kolejnym punktem był Zamek Królewski na Wawelu. Rozpoczęliśmy od obejrzenia figury smoka wawelskiego, następnie podziwialiśmy renesansowe krużganki. Weszliśmy następnie do katedry , gdzie znajdują się groby królów i zasłużonych Polaków. Potem wspięliśmy się na wieżę, aby zobaczyć słynny Dzwon Zygmunt. Po zejściu z królewskiego wzgórza udaliśmy się na rynek , tam wysłuchaliśmy hejnału . Weszliśmy do Bazyliki Mariackiej, gdzie podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza. Następnie obejrzeliśmy Bramę Floriańską, oraz Collegium Maius – najstarszy budynek Akademii Krakowskiej. Potem przyszedł czas na odpoczynek na krakowskim rynku. Pierwszy dzień był bardzo intensywny, mimo tego po kolacji w hotelu wszyscy uczniowie odzyskali siły i do późnych godzin nocnych długo dyskutowali na różne tematy.

Absolutną dominacją reprezentacji chłopców naszej szkoły zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w 3-boju lekkoatletycznym. Nasi trójboiści zajęli indywidualnie całe podium. Mistrzem powiatu został Nikodem Kaźmierczak, wicemistrzem Marcel Maćkowiak a brąz zdobył Adam Kazubski. Nasi chłopcy byli też klasą dla siebie w poszczególnych konkurencjach indywidualnych. Na 60m najlepszy ex aequo był Nikodem, a trzeci wynik osiągnął Marcel, który z kolei nie miał sobie równych w skoku w dal. Tuż za nim na podium w skoku w dal stanął Hubert Sterna. W rzucie piłeczką palantową z kolei II miejsca, z tym samym wynikiem wywalczyli Nikodem i Adam. Po tak wspaniałych wynikach indywidualnych chłopcy sięgnęli również po złoto w klasyfikacji drużynowej, w której do wspomnianej czwórki dołączył jeszcze Dawid Golczak. W zawodach brała również udział reprezentacja naszych dziewczynek, która uplasowała się tuż poza podium w klasyfikacji drużynowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Biblioteka we Włoszakowicach organizuje cykl warsztatów dla młodzieży w wieku 13-18 lat, związany z promocją książki w social mediach. Jest to zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cykl składać się będzie z 6 spotkań, w czasie których uczestnicy poznają tajniki korzystania z Instagrama, TikToka, wykonają zdjęcia techniką flat lay, napiszą samodzielnie recenzję książki i stworzą podcast.
Praca odbywać się będzie w małych grupach. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 23 maja. Na zapisy czekamy do 20 maja pod numerem telefonu: 65 5370 335, przez telefon udzielamy też więcej informacji. Oczywiście warsztaty są całkowicie bezpłatne.

W piątek, 29 kwietnia gościliśmy w czerwonej szkole Zofię Dragan, znaną regionalistkę i byłą panią dyrektor naszej szkoły. W pierwszej części spotkania uczestniczyły klasy I, II i III. Pani Zofia zaprezentowała i opisała poszczególne części stroju ludowego. Odbył się pokaz dawnych tańców i śpiewów w wykonaniu dzieci z zespołu regionalnego. Sami też nauczyliśmy się paru kroków i wspólnie zaśpiewaliśmy fragment przyśpiewki ludowej. Poznaliśmy dawne zwyczaje bukówieckie. Mogliśmy wysłuchać wiersza pt. Tydzień w wersji gwarowej, recytowanego przez Wiktora Mierzyńskiego, ucznia klasy 2. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstał staw „glinki” oraz usłyszeliśmy wiele innych ciekawych opowieści.

W dalszej części spotkania brały udział klasy I i III. Klasy w ustalonej kolejności odwiedziły Izbę Regionalną.

Zdobycie złotych medali w mistrzostwach powiatu otworzyło reprezentantom naszej szkoły awans do finału wojewódzkiego w drużynowych biegach przełajowych, który odbył się 26 kwietnia w Żerkowie k. Jarocina. Na linii startu w każdej z przewidzianych regulaminem kategorii stanęło ok. 200 zawodników reprezentujących szkoły z niemal wszystkich zakątków województwa wielkopolskiego, w tym nasze drużyny dzięwcząt i chłopców z roczników 2011 i młodszych oraz indywidualnie Jagoda Grześkowiak – świeżo upieczona mistrzyni powiatu. W tej doborowej stawce pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony.

22 kwietnia 2022r. od rana w klasie II panowała wesoła atmosfera. Tuż przed dziewiątą sala lekcyjna wypełniła się kolegami i koleżankami z klas I i III, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami przybyli na program artystycznyz okazji Dnia Zdrowia. Oprócz tego na zaproszenie uczniów i wychowawczyni klasy II, przybyli dyrektor szkoły p. Daniel Piasecki oraz higienistka szkolna p. Maria Hałupka.

Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się występ. Uczniowie klasy II na początku podziękowali służbie zdrowia za opiekę i na ręce higienistki szkolnej złożyli kwiaty. Dalej recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawiali scenki. Był chory kotek, który okazał się łakomczuszkiem, dzięcioł z chorym dziobem oraz Duch – Kluch, który źle czuł się z powodu braku ruchu. Porad udzielili mu duch z piłką, duch z płetwami, duch z rakietą i duch na rowerze. Duchami okazali się chłopcy, sportowcy, którzy zachęcili całą widownię do ćwiczeń.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.