Aktualności

Podsumowanie konkursu LOP 2019

Podsumowano XXXII edycję konkursu Ligi Ochrony Przyrody pt. „Mój las”. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami szkolnych kół LOP i swoimi rodzicami spotkali się 14 czerwca 2019 roku na terenie Nadleśnictwa Koczury. Otwarcia uroczystości dokonał prezes Zarządu LOP Oddziału Leszno, pan Dariusz Kociubiński. Do konkursu ogółem nadesłano 245 prac z 21 szkół w kategoriach:

Złoto w 3-boju lekkoatletycznym

Bardzo bogaty w starty lekkoatletyczne był mijający rok szkolny. W kalendarzu pojawiły się nowe zawody w 3-boju LA. Od klasycznego 4-boju różnią się brakiem biegu długiego i tym, że prawo startu w nim mają tylko najmłodsi adepci lekkiej atletyki (11 lat i młodsi). W związku z tym, że takich u nas nie brakuje postanowiliśmy wystawić swoją reprezentację.

Międzywojewódzki Turniej Akrobatyczny Akro-Talent 2019

9 czerwca na Hali we Włoszakowicach odbył sie Międzywojewódzki Turniej Akrobatyczny Akro-Talent 2019. Nie mogło nas tam zabraknąć. Zaprezentowaliśmy się już na samym początku podczas ceremonii otwarcia, gdzie przy bardzo licznej widowni daliśmy nasz pokaz, chyba bardzo dobrze odebrany o czym świadczyły gromkie brawa. Dziękujemy.

Później stały przed nami kolejne wyzwania, bo dziewczęta zmierzyły się w zawodach z zawodniczkami z wielu klubów akrobatycznych z całego kraju. A oto wyniki:

Mistrzostwa Gminy w 4-boju lekkoatletycznym 2019

W piękny, słoneczny czwartek, 6 czerwca mieliśmy okazję gościć uczestników mistrzostw gminy w 4-boju lekkoatletycznym. W tym roku wyjątkowo odbyły się one w czerwcu. Do Bukówca zjechały wszystkie reprezentacje szkół z terenu naszej gminy aby rywalizować w czterech konkurencjach (60m, skok w dal, rzut piłeczką oraz bieg długi).

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.