Aktualności

W piątek 5 maja klasa IV wraz z opiekunami: wychowawczynią panią Hanią Owsianną oraz panią Karoliną Kowalczyk-Praiss pojechała na wycieczkę do Bydgoszczy. O 6.30 wyruszyliśmy w trasę. Droga minęła wszystkim dość szybko.

Pierwszym punktem było Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wizytę rozpoczęliśmy od zrobienia własnych mydełek, które zabraliśmy do domu. Każdy mógł wybrać zapach swojego mydła, kolor oraz dodatki. Po warsztatach pani przewodnik opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek dotyczących higieny w różnych czasach. Na nas największe wrażenie zrobiły te, które dotyczyły okresów, w których się nie myto się w ogóle.

ycznia odbył się kolejny finał WOŚP pod hasłem „ Chcemy wygrać

z sepsą!  Gramy dla wszystkich - małych i dużych". Tym razem zebrane fundusze będą przekazane na  zakup dla szpitali urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła  się do tej ogólnopolskiej kwesty. W dość zimny i momentami śnieżny niedzielny poranek sześć wolontariuszek naszej szkoły zbierało datki do puszek. Mieszkańcy Bukówca,  jak zwykle nie pozostali obojętni na tę akcję i otwarli swoje serca, a także portfele. Zuzanna, Gabriela, Wiktoria, Alicja, Dobrochna i Maja zebrały łącznie 2748, 1 zł.

Dziękujemy bukówczanom za ich gest, a naszym wolontariuszkom gratulujemy prawidłowej postawy.

Do zobaczenia za rok!

W trosce o bezpieczeństwo uczniów z klas młodszych w czasie nadchodzących ferii zimowych, 25 stycznia 2023 roku zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszem z Posterunku Policji we Włoszakowicach sierżantem Maciejem Ratajczakiem. Podczas prezentacji multimedialnej odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących pojawić się w czasie ferii. Najwięcej czasu poświęcono omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, jak również innych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo zachować się pozostając w domu, na drodze, w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych, na wyjeździe w górach. Przypomnieli sobie ważne numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania podczas wzywania odpowiednich służb. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Na zakończenie uczniowie mieli czas na zadawanie pytań panu policjantowi. Dzieci podziękowały drobnymi upominkami za ciekawą lekcję. Nie obyło się bez wykonania pamiątkowych zdjęć. Funkcjonariusz zakończył spotkanie życząc wszystkim bezpiecznych i udanych ferii.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień 24 stycznia 2023 roku zapisze się w pamięci ośmiorga uczniów klas II i III, gdyż właśnie tego dnia przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, który sprawdzał umiejętność pięknego, płynnego czytania i co najważniejsze, czytania ze zrozumieniem. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przygotowanym wcześniej tekstem oraz zupełnie nowym, przygotowanym przez polonistkę.

Komisja oceniająca umiejętności czytelnicze uczniów w składzie: dyrektor szkoły pan Daniel Piasecki, polonistka pani Anna Grochowczak oraz wychowawczyni klasy II pani Wioletta Zając oraz pani Magdalena Drobnik, wychowawczyni klasy III, po przesłuchaniu uczestników stwierdziła, iż wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin.

Miłosz Dudek, Anna Maćkowiak, Nina Ratajszczak, Stanisław Skrzypczak, Klaudia Czapczyńska, Maja Obiegała, Pola Owsianna i Zofia Szymaniak, odbiorą certyfikat Dobrze czytam w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego.

Dnia 15 grudnia odświętnie ubrani pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Miś udali się do szkolnej biblioteki, aby wziąć udział w pasowaniu na czytelnika, które jest oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie bibliotekarka p. Agnieszka Mierzyńska przekazała uczniom informacje jak należy dbać o książki, jak je szanować, czego nie wolno robić czytając książkę, dlaczego warto czytać książki. Pani Agnieszka przybliżyła również uczniom zasady jakie obowiązują w szkolnej bibliotece i co najważniejsze zachęciła najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po tak ważnym wprowadzeniu na uczniów czekały zmagania zagadkowe, które były ukryte w szkole. Pierwszoklasiści wyśmienicie poradzili sobie z zadaniami. Wykazali się znajomością znanych im dziecięcych baśni i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Następnie uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich próśb książki i obiecali że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki młodego czytelnika. Po przyrzeczeniu zastępczyni pana dyrektora p. Anna Grochowczak ogromnym piórem przystąpiła do uroczystego pasowanie każdego pierwszaka na czytelnika. Od tego momentu uczniowie klasy 1 oficjalnie stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

6 grudnia w czerwonej szkole był dniem, w którym zdecydowanie królował kolor czerwony. Wszystko za sprawą mikołajek, uczniów i ich wychowawczyń, którzy w tym dniu przyszli poubierani w mikołajkowe czapki i ubrania w tymże kolorze.  Dzieci w klasie I ubierały choinkę, słuchały bajek czytanych przez nauczyciela, ozdabiały pierniki, wyturlały za pomocą kostki Św. Mikołaja. W klasie II  było dekorowanie bombek i zawieszanie na choince, opis Mikołaja w formie ustnej i pisemnej, a na wf ćwiczenia przy świątecznych piosenkach.  Dzieci szukały również słodyczy. Natomiast w klasie III choinka ubrana w piątek,   6 grudnia  rozbłysnęła kolorowymi światełkami. Uczniowie redagowali opis Świętego Mikołaja, a następnie go narysowali. Sprawdzali swoje wiadomości na stronie Wordwall, śpiewali piosenki, zajadali się pierniczkami oraz nagrali mikołajkowe życzenia dla kolegi, który rozchorował się i nie mógł uczestniczyć w tym wesołym dniu. To był bardzo miły dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 403 gości oraz 0 użytkowników.