Podsumowanie konkursu LOP „Mój las” 2017

17 czerwca 2017r. w siedzibie Nadleśnictwa Karczma Borowa odbyło się podsumowanie XXX edycji konkursu Ligi Ochrony Przyrody pt. „Mój las”. Powitania dokonał prezes LOP Okręgu Leszno pan Dariusz Kociubiński oraz Nadleśniczy Karczmy Borowej pan Jacek Napieralski. Multimedialnej prezentacji Nadleśnictwa Karczma Borowa dokonał pan Jan Marecki. Później udaliśmy się obejrzeć  Centrum Edukacji Ekologicznej i Leśnej, salę edukacyjną, w której odbywają się lekcje przyrodnicze dla grup dzieci i młodzieży.

Następnie odbyła się najważniejsza część dla zaproszonych gości, bowiem ogłoszono wyniki konkursu i przyznano dyplomy oraz nagrody. Na konkurs ogółem wysłano 190 prac z 23 szkół, z czego aż 151 prac z I kategorii wiekowej (kl. I – III SP), 25 prac z II kategorii ( kl. IV – VI), 6 prac z III kategorii ( I – III gimnazjum) i  8 prac z  IV kategorii (młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych).

Z naszej szkoły wysłano 11 prac ( 10 z I kategorii wiekowej i 1 pracę z II kategorii wiekowej). Wyróżnione zostały prace dwóch osób. Byli to: Kacper Poloszyk z klasy II SP oraz Maria Samol z klasy V. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.