Aktualności

Z wizytą u pana Sowijaka

U progu nowego roku kalendarzowego młodsi uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili bukówieckiego rzeźbiarza ludowego pana Jerzego Sowijaka. Celem wyjścia było obejrzenie żłóbka, który powstał w domu pana Jurka.

Pan Sowijak w ciekawy sposób opowiedział o swoich rzeźbach tworzących szopkę  z Maryją, Józefem, małym Jezuskiem, pasterzami, królami oraz zwierzętami. Oprócz tego do Maleńkiego przybyły również postacie związane z Bukówcem i okolicami, np. skrzypek, dudziarz, pani Świętek z mandoliną, rybak, rycerz Wieniawa i wiele innych. 

Przy żłóbku nie mogło zabraknąć kolędy w wykonaniu uczniów, którzy na zakończenie pięknie podziękowali  panu Jurkowi, a panie wychowawczynie wpisały się do kroniki.

Dzień 5 stycznia dla klasy III  i 10 stycznia  dla klasy I z całą pewnością pozostanie dniem niezapomnianym, co potwierdzały rozmowy dzieci w drodze powrotnej do czerwonej szkoły.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.