Spotkanie z policjantem w kl.I

W ramach edukowania najmłodszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa  w ruchu drogowym na początku roku szkolnego szeroko omawiana jest tematyka związana z zasadami zachowania się na drodze, chodniku i poboczu w drodze do i ze szkoły. Dzieci poznają podstawowe znaki drogowe i znaczenie kolorów na sygnalizatorach. Uczą się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

W czwartek, 20 września 2018 roku do naszej klasy przyjechał pan Piotr Górny, policjant z Posterunku Policji we Włoszakowicach. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się w pobliżu dróg. Przypomniał znaczenie niektórych znaków drogowych. Zwrócił uwagę na konieczność korzystania z fotelików podczas jazdy autem. Zachęcił do stosowania elementów odblaskowych. Dzieci z uwagą słuchały, chętnie odpowiadały na pytania policjanta i dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Na zakończenie spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał od policjanta kamizelkę odblaskową. W podziękowaniu za ciekawą lekcję i upominki dzieci wręczyły panu laurkę. Była to interesująca i pouczająca lekcja.