Narodowe Święto Niepodległości 2019

Dnia 13 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 101 rocznica tego ważnego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie, zgodnie z tradycją naszej szkoły,  najstarsi uczniowie przybliżyli reszcie koleżanek i kolegów losy naszego kraju, od rozbiorów do zakończenia II wojny światowej. W czasie widowiska zatytułowanego  "Drogi do wolności" narracja przeplatała się z recytacją wierszy  o tematyce patriotycznej oraz ze śpiewem chóru. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali razem piosenkę "Przybyli ułani pod okienko".

Pieśni na apel zostały przygotowane przez Chór Szkolny pod kierownictwem pani Anny Grochowczak. Oprawę muzyczną i nagłośnienie do apelu przygotował pan Dariusz Wandolski. Program artystyczny został  przygotowany przez uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą panem Łukaszem Koniecznym oraz panią Hanną Owsianną.