Konkurs Języka Angielskiego 2020

25 lutego 2020 r. odbył się w konkurs języka angielskiego p.t. „ Like a Chatterbox" (z ang. „Jak katarynka”). Celem konkursu było wyłonienie spośród społeczności uczniowskiej osoby, która najlepiej i najpłynniej potrafi się porozumiewać w języku angielskim.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klasy VII i VII szkoły podstawowej, a wzięło w nim udział 11 chłopaków. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami językowymi – potrafili m.in.  przekazać żądane informacje, zareagować stosownie do sytuacji, odpowiedzieć na pytania  w niebanalny sposób, nierzadko stosując wyrafinowane słownictwo i gramatykę. Ze względu na specyfikę wypowiedzi ustnej, niełatwo było ustalić końcową klasyfikację. O poszczególnych miejscach decydowały niuanse, czasem ogólne wrażenie czy tzw. „flow” czyli niezwykłe skupienie na wypowiedzi i płynność wypowiadanych zdań. Po starannej analizie wszystkich wypowiedzi ustalono następującą listę laureatów:

1. Jakub Poloszyk – 15 pkt.
  2. Dawid Kałek – 13pkt.
  3. Jakub Małecki, Kamil Mikołajczak po 12,5pkt.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Dawid Jasiński, Igor Praiss, Gracjan Kowalczyk, Patryk Jakubowski, Jakub Majorek, Mikołaj Ratajczak i Mikołaj Sterna. Konkurs zaliczał się również do klasyfikacji szkolnego konkursu „Omnibus szkolny. Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za udział i gratulujemy posiadanej wiedzy i odwagi.