Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w 4-boju lekkoatletycznym

Po bardzo długim wyczekiwaniu na zawody i jednocześnie niezwykle krótkim przygotowaniu do nich reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wybrała się na zawody w 4-boju lekkoatletycznym. Zmagania lekkoatletów tradycyjnie miały miejsce na stadionie w Lesznie. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z powiatu leszczyńskiego, miasta Leszna oraz tzw. rejonu czyli powiatów wolsztyńskiego, kościańskiego, rawickiego i gostyńskiego. Nasza drużyna w składzie:

Nikola Sobierajska, Martyna Grzesiecka, Alicja Lorych, Maja Skromna i Zuzia Kaczmarek dzielnie walczyła we wszystkich wielobojowych konkurencjach (60m, skok w dal, rzut piłeczką, 600m) i ostatecznie została sklasyfikowana na 4 miejscu w kategorii open (powiat leszczyński + miasto Leszno) oraz na 6 miejscu w rejonie. Niestety w mistrzostwach powiatu nie dopisała frekwencja (startowały tylko 2 drużyny) i zgodnie z regulaminem nie przeprowadzono  klasyfikacji. Mimo, że dziewczyny nie otrzymały medali, to nieoficjalnie obroniły mistrzowski tytuł zdobyty dwa lata temu. Wisienką na torcie okazały się wyniki Nikoli Sobierajskiej która zdobyła złoto w skoku w dal (4,18m) oraz srebro w ogólnej klasyfikacji w 4-boju dziewcząt z powiatu leszczyńskiego i miasta Leszna. Dobrym prognostykiem na przyszłość był też występ naszej najmłodszej zawodniczki Zuzi Kaczmarek, która uzyskała bardzo dobre wyniki w skoku w dal (3.56 m) oraz biegu na 600m.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.