Aktualności

Certyfikat "Dobrze Czytam"

Certyfikat "Dobrze Czytam"

Egzamin z czytania na certyfikat „Dobrze czytam”
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- Wisława Szymborska


Dnia  14 czerwca 2021 r. odbył się w naszej  szkole egzamin na certyfikat „Dobrze czytam” dla klas drugich i trzecich SP, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności czytelnicze. W egzaminie wzięło udział 7 chętnych uczniów. Z klasy drugiej: Nadia Jędroszkowiak, Weronika Malcherek, Dawid Golczak, Marcel Maćkowiak i Dominik Maćkowiak, a z klasy trzeciej: Gabriela Furman i Filip Grześkowiak.

Celem egzaminu  było propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci z klas 1-3, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz doskonalenie techniki czytania  ze zrozumieniem.
Uczniowie bardzo ładnie zaprezentowali umiejętność głośnego czytania tekstu, który wcześniej przygotowywali w domu. Zwracali uwagę na odpowiednią intonację, pauzowanie i interpunkcję. Następnie uczniowie odpowiadali na zadawane pytania odnośnie swoich tekstów. W dalszym etapie i w podobnej formie odbyło się sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, ale już na podstawie nieznanego wcześniej uczniom tekstu.
Komisja w skład, której weszli Pan  Dyrektor Daniel Piasecki, wychowawczyni klasy 3 Pani Wioletta Zając oraz wychowawczyni klasy 2 Pani Magdalena Miś zwracali szczególną uwagę podczas czytania na kryteria pięknego czytania i umiejętne odpowiadanie na postawione pytania. Uczniowie udowodnili, że bardzo dobrze i solidnie przygotowali się do egzaminu. Doskonale poradzili sobie z nowym wyzwaniem czytelniczym.
Wszystkim uczestnikom egzaminu serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów czytelniczych, a najpiękniejszym podsumowaniem tej akcji będzie to, jeśli dzieci będą systematycznie sięgały po książki, a czytanie będzie dla nich przyjemnością i wyprawą we wspaniały świat wyobraźni. 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 694 gości oraz 0 użytkowników.