Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 2022

Wakacje jak zwykle szybko minęły i znów nadszedł 1 września.  Tym razem przywitał nas słoneczną pogodą.  O godzinie 8  wszyscy uczniowie, nauczyciele  oraz rodzice zebrali się na mszy św., podczas której ks. proboszcz Marek Kantecki  poświęcił pierwszoklasistom plecaki wraz ze szkolnymi przyborami.

1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także rocznica , w tym roku 82, wybuchu II wojny światowe, dlatego po mszy pod tablicami poległych zapalono znicze i upamiętniono ich minutą ciszy.

Następnie wszyscy udali się na salę WDK, gdzie  powitała nas obowiązki Dyrektora pani Anna Grochowczak.  Poinformowała  klasy o przydziale wychowawstw, sal lekcyjnych. Przedstawiła nowych nauczycieli. Następnie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich  na ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym. Każdy z 17 uczniów otrzymał także z rąk pani Anny Grochowczak oraz wychowawczyni Wioletty Zając - Dyplom Pasowania, legitymację szkolną oraz książeczkę SKO. Na tym nie skończyły się niespodzianki. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki i życzenia od Samorządu Uczniowskiego, które przekazała przewodnicząca Jagoda Grześkowiak oraz pełne ciepła słowa od Rady Rodziców, które wygłosiła pani Paulina Kurpisz , wręczając prezenty wraz z panią Renatą Obiegałą.

Po oficjalnej uroczystości uczniowie z wychowawcami udali się do klas na krótkie lekcje wychowawcze.

Wszyscy mamy nadzieję, że ten rok szkolny nie będzie podobny do dwóch poprzednich, że będziemy codziennie przychodzić do szkoły i z chęcią wspólnie uczyć się i bawić. Marzymy o tym, żeby było jak przed pandemią.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.