„Zapal znicz pamięci” 2021

Przedstawiciele Samorządu  Uczniowskiego SP im. ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym wzięli  udział w  akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci”, której celem jest przypominanie o Polakach, zamordowanych przez Niemców jesienią 1939 r. i w kolejnych  latach wojny w Wielkopolsce, na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Górnym Śląsku i  Ziemi Łódzkiej.  Dzieci wraz z nauczycielami udały się na cmentarz przykościelny gdzie znajduje się tablica upamiętniająca poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej Bukówczan. Tuż obok na kościele parafialnym znajdują się dwie tablice  z nazwiskami poległych w I wojnie światowej i walkach 1919 – 1920. W tych miejscach zapalono symboliczny znicz.

Tablice pamiątkowe to bardzo ważne miejsce dla mieszkańców Bukówca Górnego. To symbol  pamięci o naszych dziadach i pradziadach. W tych miejscach co roku w dzień rozpoczęcia roku szkolnego gromadzi się cała społeczność uczniowska aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i minutą ciszy oddać hołd tym, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.