Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią w końcu mogliśmy znów wziąć udział w zawodach biegowych. 31 marca spora reprezentacja naszej szkoły wybrała się do Pawłowic. W tym dniu, poza formą sportową, nic nam nie sprzyjało. Pogoda była fatalna, listy zawodników niepełne, a do tego organizatorzy mieli olbrzymie problemy z aparaturą pomiarową. Z tego względu podczas zawodów została ogłoszona tylko część wyników. Długo trwało ustalanie pozostałych, ostatecznych wyników Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych. Nie obyło się bez ingerencji nauczycieli i wideo weryfikacji. Ostatecznie sprawiedliwośći stało się zadość a nasi uczniowie mogą świętować kolejne sukcesy. Indywidualnie, klasą dla siebie była Jagoda Grześkowiak, która złotym medalem zwieńczyła swoją sportową karierę w naszej szkole. Dużą niespodzianką okazał się brązowy medal Nikodema Kaźmierczaka, który w ten sposób nawiązał do sukcesów swojej mamy Weroniki.

Największe triumfy odnieśliśmy jednak w drużynie. Obydwa nasze najmłodsze teamy (roczniki 2011 i młodsi) zdobyły złote medale i dorzuciły kolejne okazałe puchary do naszej kolekcji. Na uwagę zasługuje fakt, że mieliśmy w drużynie najmłodszą zawodniczkę całej imprezy w osobie Martyny Marszałek z klasy I, która mimo młodego wieku pozostawiła za swoimi plecami sporo starszych rywalek. Skład mistrzowskich zespołów stanowili: Dzięwczęta – Gabriela Furman, Anastazja Śliwa, Martyna Marszałek oraz Nadia Gurbada.

Chłopcy: Nikodem Kaźmierczak, Marcel Maćkowiak, Dawid Golczak, Hubert Sterna, Adam Kazubski

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 382 gości oraz 0 użytkowników.