Aktualności

,,W zdrowym ciele, zdrowy duch!”

22 kwietnia 2022r. od rana w klasie II panowała wesoła atmosfera. Tuż przed dziewiątą sala lekcyjna wypełniła się kolegami i koleżankami z klas I i III, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami przybyli na program artystycznyz okazji Dnia Zdrowia. Oprócz tego na zaproszenie uczniów i wychowawczyni klasy II, przybyli dyrektor szkoły p. Daniel Piasecki oraz higienistka szkolna p. Maria Hałupka.

Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się występ. Uczniowie klasy II na początku podziękowali służbie zdrowia za opiekę i na ręce higienistki szkolnej złożyli kwiaty. Dalej recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawiali scenki. Był chory kotek, który okazał się łakomczuszkiem, dzięcioł z chorym dziobem oraz Duch – Kluch, który źle czuł się z powodu braku ruchu. Porad udzielili mu duch z piłką, duch z płetwami, duch z rakietą i duch na rowerze. Duchami okazali się chłopcy, sportowcy, którzy zachęcili całą widownię do ćwiczeń.

Nie obyło się bez zagadek skierowanych do publiczności. Uczniowie klas I i III doskonale poradzili sobie z nimi.

Finałową piosenkę zaśpiewali Zosia, Emilka i Krzyś, którym pomagała cała klasa. Na słowa refrenu: Co jest najważniejsze, kto mi dzisiaj odpowie? Wszyscy odpowiadali: Zdrowie, zdrowie, zdrowie!

Na koniec głos zabrał pan dyrektor oraz pani higienistka, którzy pochwalili występ uczniów.

Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają, że aby zachować zdrowie należy: prawidłowo się odżywiać, jeść witaminy, dbać o higienę, czy uprawiać sport.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, miłe słowa, wsparcie, p. Monice i p. Karinie za pomoc w dniu występu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

M. Drobnik

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 360 gości oraz 0 użytkowników.