Aktualności

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Biegach Przełajowych

Zdobycie złotych medali w mistrzostwach powiatu otworzyło reprezentantom naszej szkoły awans do finału wojewódzkiego w drużynowych biegach przełajowych, który odbył się 26 kwietnia w Żerkowie k. Jarocina. Na linii startu w każdej z przewidzianych regulaminem kategorii stanęło ok. 200 zawodników reprezentujących szkoły z niemal wszystkich zakątków województwa wielkopolskiego, w tym nasze drużyny dzięwcząt i chłopców z roczników 2011 i młodszych oraz indywidualnie Jagoda Grześkowiak – świeżo upieczona mistrzyni powiatu. W tej doborowej stawce pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony.

Drużyna dziewcząt w składzie: Lena Lipowa, Gabriela Furman, Anastazja Śliwa, Nadia Gurbada oraz Martynka Marszałek zajęła 16 miejsce na 52 sklasyfikowane zespoły. Z kolei chłopcy w składzie: Adam Kazubski, Hubert Sterna, Jakub Apolinarski, Nikodem Kaźmierczak, Dawid Golczak i Marcel Maćkowiak zameldowali się na miejscu 20. Indywidualnie znakomity wynik zanotował Nikodem, który dobiegł na metę na 14 miejscu, mając przed sobą tylko starszych zawodników. Bardzo dobre miejsce zajęła Jagoda Grześkowiak, która była 33 na 160 startujących. Wyjazd na zawody był świetnym sprawdzianem formy ale również dokonałym sposobem na integrację młodych zawodników, którym cały czas dopisywały wspaniałe humory, szczególnie podczas wizyty w McDonald (:

 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1214 gości oraz 0 użytkowników.